Papara Nedir ve Yeni Güncellemesi


Bankacılık sektörünün kurallarına karşılık insanların para kullanma yöntemleri gelişmektedir. Daha birkaç yıl önce EFT saatleri insanlar için çok büyük bir sorun teşkil etmiyordu, EFT ücretlerine söylenseler bile katlanıyorlardı.
Günümüzde ise insanlar için EFT saati artık sorun teşkil etmektedir. Ülkemizde son zamanlarda hızla artmakta olan freelancer çalışanlar ile işverenler arasında ödeme transferleri çoğu zaman mesai saati dışında yada hafta sonlarına denk geliyor. Bir diğer sorunda EFT / Havale ücretlerinin yüksek olması. Papara ödeme sistemi ile tanışan ülkemizde bankalar haricinde 7 / 24 para transferi yapılabileceği gördü. Haftanın her günü, dilediğiniz saatte hangi banka müşterisi olursanız olun para gönderip alabilirsiniz. Üstelik Papara hesabınıza para gönderirken bir ücret ödemiyorsunuz. Papara Card sahibi iseniz alışverişlerinizde yada para çekimleriniz de ekstra birşey yok. Papara'nın en büyük avantajı ise hızlı bir mobil uygulamasıdır. 

Papara Card Nedir?

Papara Card son güncellemelerden önce Papara tarafından tamamen ücretsiz hale getirilmiş olan Papara müşterilerinin kullandığı bir karttır. 3 çeşidi vardır. 

Papara Card (Çipsiz) : Kart ücreti yok, aylık - yıllık herhangi bir ücret ödemezsiniz. Rahatlıkla dünyanın her yerinde alışveriş yapabilirsiniz. ATM'den para çekme yada temassız ödeme yapamazsınız.

Papara Card (Çipli) : Kart ücreti, aylık - yıllık hesap işletim ücreti vs yok. Tüm ATM'lerden para çekebilirsiniz. Temassız ödeme yapabilirsiniz. Aylık limitiniz 250.000 TL'ye çıkartır. 

Papara Card - Edu : Okul yönetimleri yada kantinlerden ücretsiz olarak temin edilir. Tüm dünyada alışveriş için kullanılabilir. Sadece okul kantinlerinde temassız kullanılabilir ve ATM'lerden para çekimi yapılamaz.


Papara onaylı hesaplar aylık bakiyesi 50.000 TL ile sınırlıdır. 50.000 TL'lik para yatırma ve çekme işlemi yapabilirsiniz. Fakat, çipli Papara Card alırsanız limitiniz aylık 250.000 TL'ye çıkmaktadır.


Papara Yeni Güncellemesi Nedir ve Neler İçeriyor?

Papara 20 Aralık'ta yeni güncelleme getiriyor. Bu güncelleme ile gelen değişikliklerin en önemlisi ATM'de para çekme ücretleri ile alakalı. Papara Card'ınız varsa ve  ATM'den para çekiyorsanız %1,15 + 1 TL ücret hesabınıza yansıyordu. 20 Aralık'tan itibaren ise tüm ATM'lerden çekim ücretsiz oluyor. İstediğiniz banka ATM'sinden para çekebilirsiniz ve hiçbir ücret ödemiyor olacaksınız. Tek sınır ayda 5 kez toplam 500 TL ile sınırlandırılıyor. 500 TL üzeri gene ücrete tabi. 300 TL olan para çekme limiti artık günlük 2000 TL yıllık 10000 TL'ye kadar dilediğiniz ATM'yi kullanabilirsiniz. Ayrıca şu an 5 farklı kişiden toplam 5.000 TL ödeme geldiğinde sizin ticari faaliyet gösterdiğinizi yada aşırı kullanım olarak belirlemesi olarak belirleyip ay sonu BMSV dahil %3,4 oranında kesilen ücreti sadece ayda 10 farklı kişi olarak düzenlenmiş. 

Bu şartlar ile Papara daha fazla ilgi çekeceği düşünülüyor. İlerleyen zamanlarda limitler oranlar vs daha da iyi düzenlemeler geleceği de Papara'nın duyurularında belirtilmiş. Bizde sizler için takip etmeye devam edeceğiz.

Hiç yorum yok