Kolay Kredi Çekmek icin Neler Yapilmali

Kolay kredi çekmek, ihtiyaçlarımızın arasında en çok aradığımız bir husustur. Kredi çekebilmek için belirli şartlara uymanız gerekse bile, kredi çekmeniz çeşitli kolaylıkları bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi kredi çekerken maddi durumunuza uygun başvuru yapmanız olacaktır.

kredi notu


Belli başlı bankacılık faaliyetleri içerisinde kolay kredi çekmek için çeşitli bankaların yanı sıra bankacılık sektöründe bilgili ve deneyimli firmalarda bulunmaktadır. Sizin danışmanlığınızı üstlenerek nasıl başvuru yapacağınızı ve ne tür kredi çekmeniz gerektiğini sizlere birlikte çalışarak yardımcı olan firmalar ile çalışabilirsiniz. Ayrıca bankaların kredi çekerken dikkat ettiği önemli hususların dışında kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaların sayısının az olduğunuda bilmenizi isteriz.

Kredi başvurusu yapmadan önce dikkat edilmesi gerekenler arasında daha çok gecikmiş borç, ödenmemiş kredi ve geçmişte son 5 yıl içerisinde bu tür sebeplerden dolayı icra davanızın olmaması gerekmektedir. İcra davanız olmuş ise bu icra sürecini sonlandırdığınıza dair bir belgeniz olması gerekmektedir. Bu tür işlemlerde genelde İcra dairelerine dosya kapatma ücreti yatırılır ve sicilinizden bu icra silinir. Daha önce bu tür sorun yaşadıysanız mutlaka bu dosyayı kapatmanızı önermekteyiz.

Kredi başvurusu yaparken özellikle icralık olanlara kredi başvurusu yapılamadığını özellikle belirtmemiz gerekmektedir. Kredi başvurunuz yapıldığında gecikmeli cep telefon faturanız bile sistemde kredi notunu etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Kredi çekerken öncelikli olarak maaş veya gelir kazandığınız bankayı tercih etmek olacaktır. Kredi başvurusu yaparken maaşınızın ortalama 10 katı değerinde bir başvuru yapmanız önerilmektedir. Reddedilen başvuruların üzerinde tekrar başvuru yapmanız kredi notunu düşürecektir. Bu sebepten dolayı başvurunuz reddedilir ise kredi danışmanlık hizmeti almanız veya tekrar başvuru yapmamanız önerilmektedir.

Kolay kredi çekebilmek için bankaların yüksek faiz ile daha az denetim ile kredi verdiği dönemleri araştırmak ve bu zamanlarda en uygun bankayı seçmeniz sizin yararınıza olacakır. Bazı zamanlarda bankalar yüksek faiz ile birlikte kredi notunuzun düşük olmasına çok fazla bakmadan kredi vermektedirler. Bu kampanyalar ile ihtiyacınızı giderebilirsiniz ancak faiz oranları yüksek olacaktır.

Kredi notu yükselmesinde önemli rol oynayan faktörler şu şekildedir;


 • Düzenli kredi kartı borcu ödeme
 • Düzenli kredi taksit ödemesi
 • Herhangi bir icra takibinizin olmaması
 • Düzenli cep telefon ve internet fatura ödemesi
 • Düzenli maaş ödemesi ve vadeli mevduat yatırımınızın olması
 • Sigortalı çalışan olmanız
 • Gayrimenkul sahibi olmanız
Bunların çoğunu karşılayan kişilerin kredi çekmesi kolay ve hızlı olmaktadır.

2 yorum:

 1. Bunlar hep bilindik şeyler Admin kardeş. Kopy and paste yaparak siteye içerik eklemek ile bir yere varılmaz. Bilmediğimiz şeylerden bahset ki; Bizde senin sitene girmeye değer bulalım.

  YanıtlaSil
 2. Kredi çekmek, resmi ve yasal bir süreç olduğundan dolayı bilinmeyen bir yanı yoktur elbette. Sizler için içerik üretmeye devam edeceğiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

  YanıtlaSil