Mobil Ödeme Nerelerde Kullanılır


Mobil Ödeme Nerelerde Kullanılır

mobil ödeme nedir

Mobil Ödeme Nedir?

Mobil ödeme günlük hayatımızı kolaylaştıran, anında ödeme yapmamız gerektiği anlarda fiziki veya sanal ürünleri bir mesaj yolu ile telefon faturanıza yansıtan, operatörler tarafından belirli ücretlere tabi olan hizmete verilen addır. Mobil ödeme kullanımı günümüzde sıklıkla tercih edilen bir durum haline gelmektedir. Mobil ödeme kullanabilmeniz için hattınızın en az 1 ay boyunca aktif olması gerekmekte ve ilerleyen dönemlerde kısıtlama yaşamamak için faturalarınızı zamanında ödemeniz gerekmektedir.

Mobil Ödeme Nerelerde Kullanılır?

Mobil ödeme kullanımına her geçen gün yeni yeni firmalar eklenmektedir.  Mobil ödeme ile yemek siparişi veya alışveriş siteleri üzerinden dilediğiniz ürünleri alabilirken, online oyunlar satın alabilmektesiniz. Mobil ödeme kabul eden siteler 2019 yılında çeşitli alanlarda hizmet vermeye devam etmektedir.
Örnek Mobil ödeme kullanım alanları; 
Tiklagelsin mobil ödeme ile yemek siparişi verilebilmektedir.
Playstore Türk Telekom mağazası üzerinden dijital oyunlar satın alınabilmektedir.
Mobilcadde, Aklindatut gibi sitelerde giyim, elektronik gibi ürünler satın alınabilmektedir.
Faeebook reklamları kullanarak reklam vermek istediğinizde mobil ödeme yapabilirsiniz.

Mobil Ödeme Limiti Ne Kadardır?

Mobil ödeme limitleri, Türk Telekom için 400, Turkcell için 300, Vodafone için 200 Türk Lirasıdır ve ilerleyen dönemlerde düzenli fatura ödemeniz sonucunda limitleriniz artabilmektedir. Mobil ödeme limitleri operatöre bağlı olarak günlük ve tek kullanımlık işlem limiti olarak değişkenlik gösterebilir.
Vodafone hattınız ile tek seferde 120 Turkcell hattınız ile tek seferde 120, Türk Telekom hattınız ile tek seferde 300 Türk Lirası değerinde alışveriş sağlanabilir. Yüksek miktarları tek seferde ödeyebilmek için en avantajlı olarak Türk Telekom görünmektedir.

Mobil Ödeme Nasıl Yapılır?

Üyesi olduğunuz alışveriş sitesi üzerinden satın almak istediğiniz ürün sepete eklenir ve ödeme yöntemi olarak mobil ödeme seçilir. Ardından mobil ödeme kullanmak istediğiniz cep telefon numarası yazılır işlem onayı için telefonunuza onay mesajı gönderilir. Mesajı onaylayarak ödemenizi gerçekleştirdiğinize dair bilgilendirme mesajı gelir. 

Mobil Ödeme Nasıl Açılır/Kapatılır?

Güvenlik gereği mobil ödeme kullanıma açtırma veya kapatma isteyebilirsiniz. Bu sebepten dolayı mobil ödeme servislerini dilediğiniz zaman müşteri hizmetlerini arayarak veya mesaj göndererek mobil ödeme hizmetini aktif veya pasif duruma getirebilirsiniz. Sms ile yapılması gerekenler şu şekildedir;
Turkcell Mobil Ödeme
MOBILODEME AC yazıp 7777
MOBILODEME KAPAT yazıp 7777

Türk Telekom Mobil Ödeme
MOBILODEME KAYIT yazıp 5555
MOBILODEME IPTAL yazıp 5555

Vodafone Mobil Ödeme
MOBILODEME AC yazıp 7878
MOBILODEME KAPAT yazip 7878 
Mobil ödeme hakkında sormak istediklerinizi yorum yazarak sorabilirsiniz. 
Geri Ucretsiz Yurtdışı Banka Hesabı Nasıl Açılır?
Daha Fazla Haber Yok.

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir