Sanal Kart Veren Bankalar


sanal kart veren bankalar

İnternet alışverişlerinde güvenli bir altyapı arayan müşteriler, sanal kart başvurusu yaparak kart bilgilerini gizli tutarak internet üzerinden güvenli alışveriş yapmaktadırlar. Sanal kart avantajları arasında en çok tercih edilen hizmet asıl kart bilgilerinizin gizli kalması olmaktadır. Peki hangi bankalar sanal kart veriyor? Sanal kart veren bankalar araştırmamızda detaylı olarak bilgilendirme yapmaktayız.

Sanal kart hizmeti genelde bankalar tarafından tarafınıza ait olan asıl kredi kartınıza ek olarak tanımlanmaktadır. Bazı bankalar sınırsız sanal kart açma hizmeti sunmaktadır. Kullanıma açılan her sanal kart, önceden belirlemiş olduğunuz asıl kart üzerinden yüklediğiniz miktara göre çalışmakta olup, tüm kart bilgileri ödeme esnasında farklı olarak sizlere verilmektedir. Sınırsız sanal kart veren bankalar, çıkar amaçlı işlemler içinde bulunduğunuzu tespit eder ise sınırsız kart hizmetini sonlandırabilir.
Sanal kart ile kimliğinizi gizli tutarak, abonelikler ve satın almalar için güvenli bir ortam yaratılmaktadır. İlerleyen dönemlerde abonelik yenilenmesi ve kartınızdan yeni bir tutar tahsil edilmesi gibi sorunlarda sanal kart limitiniz kadar harcama yapacağınız için öncelikle limitiniz kadar harcama yapmaya dikkat etmelisiniz. En önemlisi ise sanal kart avantajları tamamen kullanıcının istediği güvenli alışveriş hizmeti olduğunu unutmayalım.
Banka kartı ile sanal kart açma işlemi belirli bankalar tarafından yapılabilmektedir. Bu kredi kartsız sanal kart açma hizmeti genelde kredi kartı olmadan sanal kart açma çoğu banka tarafından kabul edilmemektedir. 

Garanti Bankası Sanal Kart Nasıl Açılır ?

Bilgisayar üzerinden internet şubenize giriş yaparak “kartlarım” kısmından garanti sanal kart başvurusu yapabilir ve anında kullanıma başlayabilirsiniz. Sanal kart için kredi kartı olmasına gerek duyulmamakta olup, vadesiz hesabınızdan sanal kara dilediğiniz miktara para yatırabilir ve harcayabilirsiniz. Sanal kart açma limiti olarak bir limit belirlenmemiştir.

İş Bankası Sanal Kart Nasıl Açılır ?

İş Bankası üzerinden sanal kart oluşturabilmeniz için bir kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir. Aynı şekilde internet şubenizden kartlarım kısmından sadece kredi kartınız var ise sanal kart açılabilmektedir. Sanal kart açma işleminde herhangi bir limit bulunmamaktadır.
Sanal kart ile gerçek kart bilgilerinizi paylaşmadan, özgür alışverişler yapabilirsiniz. Sanal kart ile genelde doğrulama işlemleri ve yurtdışı alışverişler gibi çeşitli firmalara ödeme yapabilirsiniz. Bazen hiç istemediğiniz durumlarda kart doğrulama talep edilebiliyor. Bu sebeple sanal kart doğrulama yapabilmeniz için oldukça kullanışlı ve güvenli bir hizmettir. Sanal kart sadece bankaların verdiği bir kart çeşidi olmaktan çıkmış durumda. Artık bazı farklı kuruluşlar, internet üzerinden sanal kart satışı yapmaktadırlar. Paypal sanal kart ihtiyacında bulunanlar genelde farklı ülkelerin sanal kart firmalarını tercih etmektedirler. Yurtdışı alışverişler ve doğrulama onayları için tüm kart çeşitleri nadiren de olsa geçerli olmuyor.

Sanal Kart Ücretli midir?

Sanal kart bankalar tarafından sağlanır ise sizden ücret talep edilmeyecekir. Ancak farklı firmalar üzerinden sanal kart ve bunun gibi hizmetler almak isterseniz ücret uygulanabilir. Bankalar sanal kart ücretsiz olarak sunmaktadır.

Sanal Kart Nasıl Kullanılır ?

Sanal kart kullanımı tamamen kredi ve banka kartı bilgilerinizden farklı numaralara sahip olmasıyla bilinmektedir. Sahip olunan sanal kart bilgileri ile aynı yöntemler ile ödemenizi yapabilirsiniz. Sanal kartın normal kartlar ile kullanımı arasında hiçbir farklı yoktur. Sanal kart kullanım amaçları içinde güvenli ödeme hizmeti bulunmaktadır.

Hangi Bankalar Sanal Kart Veriyor ?

Türkiye genelinde hemen hemen tüm bankalar sanal kart hizmeti sağlamaktadır. Bazı bankalar bireysel internet şubeleri üzerinden basit şekilde müşterilerine sanal kart açma hizmeti sunarken, bazı bankalar şube üzerinden görüşmeniz ile birlikte sanal kart hizmeti sunmaktadır.

Hangi Bankalardan Sanal Kart Oluşturabilirim ?

Akbank, Garanti, İş Bankası, Yapı Kredi, Vakıfbank, Ziraatbank, sanal kart hizmeti sunduğu gibi diğer özel bankalarda hizmet sunmaktadır. En çok tercih edilen bankalar olarak bu bankaları kullanabilirsiniz.
Geri Avukatlara Özel Kredi
İleri Mobil Ödeme Kabul Eden Siteler 2019

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir