Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor?


İhtiyaç kredisi,konut kredisi,banka kredisi,araç kredisi için genel sigorta şartları nelerdir?

Kredi Çekmek İçin Çalışma Süresi

Öncelikle kredi çekmek için sigortalı çalışan olma şartı birçok kredi için aranan niteliklerden biri olmuştur.

İhtiyaç kredisi nakit sıkıntısı yaşayan kişilerin kullanmak istediği kredi türüdür.Birçok banka birbirleri ile rekabet içinde olduğu için kredi çekmek kolay gibi gözüksede her kredi başvurusuna onay verilmiyor. Bankalara başvurduktan sonra kredi başvurunuz reddedildi gibi bir bilgi almakta iseniz mutlaka ters giden bir durum vardır.

Kaç ay sigortalı olmak gerekir?

Genelde en az 4-6 ay sigortalı çalışmanız gerekmekte olup daha fazla çalışmanız durumunda başvurunuzun onaylanması daha kolay hale gelecektir ve bu durum bankadan başka bankalara göre değişebilir.Ayrıca sigortalı çalışmanız tek çözüm değil. Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekir sorusuna en kararlı cevap 4 ile 6 ay arasında olmanızdır.

Kredi Puanı iyi olmalı(Findeks)

Kredi notu düşük olması sigortalı çalışan olsanız dahi kredi çekmenizi engelleyecektir. Geçmişte kullandığınız kredi veya kredi kartlarını düzenli ödemeniz yapıldı ise puanınız yüksek olabilir. Bunların dışında kredi notunuz düşük ve çalışıyor iseniz puanınız yükselmesi aylar sürebilir ve mutlaka maaş aldığınız banka size en iyi kredi vermeye yakın taraf olacaktır.

Geri Mobil Ödeme Kabul Eden Siteler 2019
İleri Ucretsiz Yurtdışı Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir