Skrill Guvenli midir? Skrill Para Cekme ve Yatirma


Online bankacılık sistemi olarak da değerlendirebileceğimiz Skrill, Paypal gibi bir e-cüzdan sistemidir. Yapacağınız tüm alışveriş ve harcamalarda Skrill kullanarak ödemelerinizi yapabilirsiniz. Eğer kredi kartı kullanmak istemiyorsanız, Skrill ile alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Yurtdışı para yatırma işlemleriniz için de kullanabileceğiniz bir yöntem olan sistemle tüm bankacılık faaliyetlerinizi yerine getirebilirsiniz.

Eğer ilk defa bir e-cüzdan kullanacaksanız bu konuda bazı tereddütleriniz olabilir. Skrill, FCA tarafından yetkilendirilmiştir. FCA yurtdışında yer alan sanal bankacılık sistemlerini ve e-para sistemlerini düzenleyen bir kuruluştur. Skrill güvenli midir sorusuna cevabımız “kesinlikle” güvenilir olacaktır. Çünkü Skrill, FCA lisansı alan bir e-cüzdan sistemidir.

Skrill Hesabından Para Çekme

Banka havalesi ve kredi kartıyla para çekme işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz Skrill hesabınızda, kesintiler meydana gelebilmektedir.
Banka hesabınıza Skrill para çekme işlemi yapmak istediğinizde 5,50 Euro kadar kesinti yapılmaktadır. Skrill hesapları arasında para gönderme işlemi yaptığınızda ise gönderdiğiniz miktarın yüzde 1,9’u kesintiye uğramaktadır. Tarafınızdan yapılabilecek kesintinin üst limiti 20 Euro kadardır.
Skrill aracılığıyla yaptığınız alışverişlerde hiçbir şekilde paranızdan kesinti yapılmamaktadır.

Skrill Para Yatırma İşlemi

Kullanmış olduğunuz banka fark etmeksizin bankanızdaki SWIFT yöntemi ile hesabınıza para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Her bankanın SWIFT işleminde almış olduğu bir ücretlendirme bulunmaktadır. Skrill hesaba para yatırma işlemi yapacaksanız bankanız tarafından kesilecek ücret hakkında bilgi sahibi olmanızı sizlere önermekteyiz. Bu konuya örnek olarak Neteller hesabınızdan Skrill hesabınıza para yatırma işlemi yaptığınızda yüzde 3 oranında kesinti yapıldığını bilmek gerekmektedir.

Kredi kartı aracılığıyla yapacağınız para yatırma işlemlerinde VISA kartlarda yüzde 1,9 oranında, MasterCard üzerinden yapacağınız yatırımlarda yüzde 2,25 oranında kesinti yapılmaktadır. Eğer başka biri hesabınıza para yatırırsa hiçbir şekilde ücret sizden kesilmemektedir.

Skrill Hesabı Nasıl Açılır?

Skrill hesap nasıl açılır diye merak ediyorsanız, internet sitesi üzerinden hesabınızı açabilirsiniz. Her e-cüzdan gibi sizlerden ad, soy ad, adres ve iletişim bilgileri gibi bilgiler istenmektedir. Bilgilerinizi doğrulamak adına sistem tarafından kimlik, ehliyet ya da pasaportunuzun fotoğrafı da istenmektedir. Doğrulama adımlarını gerçekleştirmediğiniz takdirde hesabınıza para yatırım veya hesabınızdan çekme işlemini gerçekleştiremezsiniz.

Hiç yorum yok