Neteller Nedir? Neteller Hesabi Nasil Acilir?


Banka ya da kredi kartınızla yapacağınız kurumlar arasında ödeme yapmanızı kolaylaştıran bu sistemi ilk defa tanıyorsanız Neteller nedir  ne değildir bilmek istersiniz. Paypal elektronik cüzdan uygulamasına benzerliği ile adından söz ettiren Neteller, yurtiçi ve yurtdışı tüm bankacılık işlemlerinizi yapabileceğiniz bir sistemdir.

Kullanımı oldukça basit olan bu sistem, uluslararası bankacılık sistemine dayanmaktadır. İngiltere tabanlı sistem Optimal Payments PLC’ye ait bir marka olarak da yer almaktadır.

Neteller Güvenilir midir?

Paypal gibi global bir ödeme yapma, yurtdışı para aktarma ya da uluslararası bankacılık hizmetlerinden faydalanma ve kullanma aracıdır. E-cüzdan sektöründe 10 yıldır bulunan bu sistem 200’den fazla ülkede hizmet vermektedir. Türkiye’de de hizmet veren bu sistem güvenilir olmasıyla birlikte, basit ve kullanıcı dostu kullanımıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Neteller Üyelik Hesabı Nasıl Açılır?

Neteller hesabı oluşturmak için burayı tıklayarak sistemin internet sayfasına ulaşmanız gerekmektedir. Ardından sağ üst köşede göreceğiniz “Ücretsiz üye olun” yazısına tıklayarak işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Neteller üyelik hesabı oluşturmak için sizlerden standart bilgiler istenecektir. İsim, soy isim, adres, e-posta adresi ve iletişim bilgileri gibi kişisel bilgileri gireceğiniz sistemde yeni hesap açma işleminiz en fazla 5 dakika kadar sürecektir. Ardından güvenlik ve hesap doğrulama adımlarını gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bunun için sistem tarafından sizlerden istenen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmelisiniz.

Neteller Hesaba Para Yatırma

Neteller hesabınıza para yatırarak forex işlemlerinizi de gerçekleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Fonlama imkanı sunan Neteller, belli kurumlarla anlaşmalı olarak çalışmakta ve kullanıcılarına bu imkanı tanımaktadır.
Neteller hesaba para yatırma işlemini gerçekleştirmeden önce hesabınızın doğrulanmış olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ardından pata yatırmak için sizlere sunulan birçok seçenek arasından tercihinizi yaparak hesabınıza para aktarım işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Para yatırma işlemi yaparken paranızın hangi kur üzerinden çevrildiğine dikkat etmelisiniz.

Tüm para yatırma işlemlerinizde, sistem tarafından belli bir ücret komisyonu alınmaktadır. Yaklaşık olarak yüzde 3 oranında bir komisyon ücreti alan ve kur farkı ücreti kesen Neteller’de, alışverişlerinizi yaparken sanal pos kullanırsanız, hiçbir komisyon ücreti alınmamaktadır.


Hiç yorum yok