Mobil Ödeme Nakit Çözümleri

Mobil Ödeme Nedir?

mobil ödeme nakit

Mobil ödeme nakit para yerine geçen ve günümüzde teknolojik platformlar ve alışverişlerde kullanılabilen, faturanıza ek olarak yansıtılarak tahsil edilen veya ön ödemeli hattınızdaki bakiye kullanılarak tahsil edilen bir ödeme yöntemidir. Mobil ödeme kolay ve hızlı alışverişler sağladığı gibi günümüzde işlem ücretlerinin fazla olmasına rağmen tercih edilen anında ödeme servislerinden biri olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Mobil Ödeme Üye İşyeri Nasıl Olunur?

İnternet üzerinde satış yapan kişiler, müşterilerine mobil ödeme entegrasyonu sunarak, daha fazla kitle tarafından tercih edilmek istemektedir. Mobil ödeme üye işyeri olabilmeniz için, işletmenizin bireysel veya kurumsal olması gerekmektedir. Genel olarak mobil ödeme şirketleri kurumsal veya bireysel işletme sahibi olmanızı tercih etmektedirler. Bunun için başvuru yapmadan önce mobil ödeme entegre şartları olarak gerekli bilgileri hazırlayabilmeniz gerekmektedir.
  • İmza Sirküleri
  • Vergi Levhası
  • Şirket ortakları ve imza yetkililerinin kimlik fotokopileri
  • Adınıza yada şirketinize ait banka hesap dekontu
  • Bireysel başvurular için ayrıca vergi beyannamesi
Gerekli bilgilere sahip olduğunuz takdirde herhangi bir mobil ödeme sistemi için başvuru yapabilirsiniz.

Türkiye'de Mobil Ödeme Hizmeti Sunan Firmalar?

Türkiye'de mobil ödeme ile satış pazarına girmek istiyorsanız, tercih etmeniz gereken firmaları sizlere belirtebiliriz. Mobil ödeme nakit para olarak dönüştürülen ve alışveriş yapılabilen bir servis olduğundan Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu (BDDK) tarafından denetlenen güvenilir mobil ödeme sağlayıcıları tercih edilmelidir.
  • PayGuru
  • Gpay
  • Boku (Uluslararası mobil ödeme alma servisi)
  • Mikro Ödeme ( Wirecard )
  • Google Play ( Geliştirici hesabı)
Servislerine başvuru yapabilir ve ayrıca telefon operatörleri ile doğrudan bağlantı kurabilirsiniz. Mobil ödeme firmaları sizlere daha fazla ayrıcalık ve web site üzerinden mobil ödeme almak ve daha fazla özellik sunabilmek için çalışmaktadır.

Mobil Ödeme Ücretleri Nelerdir ?

Mobil ödeme ücretleri, eğer bir web sitesi sahibi veya özel geliştirici iseniz kullandığınız servis ve uygulamalara göre değişkenlik gösterebilir. Ortalama olarak mobil ödeme aldığınızda, tahsil edilen ücretin yüzde 40 civarında kesintiler ile tarafınıza gönderilir. 

Mobil Ödeme Nakite Çevirme Nasıl Yapılır?

Mobil ödeme nakite çevirmek, genelde ihtiyaç anlarında araştırılan bir durumdur.  Mobil ödeme günümüzde bir alışveriş yöntemi olduğundan gerçek para ile eşdeğer bir yapısı olmaktadır. Bu sebepten dolayı anlaşmalı mobil ödeme bozdur servisi sunan firmalar ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Güvenli mobil ödeme bozdurma servisleri için mutlaka görüştüğünüz firmanın tam olarak güvenilir olduğundan emin olunuz.
Hiç yorum yok