Kredi Kartiyla Bitcoin Nasil Satin Alinir


Kredi kartı kullanan birçok kişi bu kartlarıyla bitcoin satın alıp alamayacağını merak etmektedir. Kredi kartıyla nasıl bitcoin alınır diye düşünüyorsanız, bu yazımızda sizlere nasıl satın alabileceğinizi anlatacağız. Bitcoin satın alınabilecek siteler arasında en güvenilir sitelerden birisi Cex.io olarak yer almaktadır. Tüm kripto paraları bu site üzerinden kredi kartınız ya da banka kartınız aracılığıyla satın alabilirsiniz.
Cex.io
Debit dediğimiz kart türü olan kredi kartlarıyla bu siteye üye olup, üyelik aşamasını tamamlayıp, hesabınıza para eklemesi yaparak BTC, Ethereum, DASH, Ripple, Bitcoin Cash, Stellar, ZEC ve Litecoin gibi birçok kripto paranın hem alış işlemini hem de satış işlemini gerçekleştirebilir, USD veya Euro cinsinden yatırımlarınızı yapabilirsiniz. Üstelik tüm kripto paraların piyasasını yakından takip edebilirsiniz.

Cex.io Üyelik İşlemleri

Üye olmak için öncelikle buraya tıklayın. Buradan siteye yönlendirileceksiniz. Sağ üst kısımda “Register” kısmını göreceksiniz. Buraya tıklayın ve sizden istenilen bilgileri girin. Kullanım şartlarını kabul edin ve kimliğinizi doğrulama aşamasına geçin.
Banka kartıyla bitcoin satın almak için bu sitede güvenilirlik aşamasını geçmeniz gerekiyor. Google 2 Adımlı Doğrulama’yı aktif ederseniz işlemleriniz daha kısa sürecektir. SMS yolu ile girişi de gerçekleştirebilirsiniz.
Bu adımdan sonra sağ üst kısımda yer alan “deposit” butonuna tıklayın. E-posta hesabınıza bir mail gelecektir. Bu postada sizlere bir link verilecektir. Bu linke tıklayın. Önünüze şu şekilde bir sayfa gelecektir;
Deposit Sekmesi

VISA, Mastercard, Payment Card butonlarından hangisine sahipseniz o butona tıklayın ve “Add a new card” butonuna basın. Bu butona bastıktan sonra karşınıza aşağıdaki görsel gibi bir sayfa gelecektir;
Kart Ekleme Sekmesi

Buradan kart bilgilerinizi girin. İsim ve soy isim yazarken Türkçe karakter kullanmayın. “Proceed” butonuna tıklayın ve diğer aşamaya geçin.
Kimlik Doğrulama

Yukarıda görmüş olduğunuz gibi sizden ehliyet, pasaport veya kimliğiniz ile çekilmiş fotoğraflarınız istenmektedir. Hepsi önlü arkalı olarak çekilmeli ve buraya eklenmelidir. Yapmış olduğunuz bu işlemden sonra kartınızdan bir ücret kesilecektir. Kesilen bu ücreti aşağıdaki görselde de yer alan alana yazın.
Kesilen ücret tutarının girilmesi

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra, kartınız ve belgelerinizin onay almasını bekleyin. Onay aldığınız zaman deposit kısmına tıklayın. Burada hesabınızın “status” bölümü için “verified” yazacaktır. Status kısmında “pending” yazıyor ise onay süreci için beklemeniz gerekiyor anlamına gelmektedir.

Para Ekleme ve Bitcoin Satın Alma

Hesabınız “verified” olduktan sonra kartınızın arka yüzeyinde yazan 3 haneli kodun girilmesi istenecektir. En az 20 $ en fazla 200 $ yatırım yapabilirsiniz. Dilediğiniz tutarı girdikten sonra kredi kartınızdan ya da banka kartınızdan bu tutar çekilecektir. Kredi kartıyla bitcoin satın alma işleminiz böylelikle tamamlanmış olacaktır. 1 dakika içerisinde de paranız hesabınıza aktarılmış olacaktır.
Bitcoin almak için sol üst menü bölümünde yer alan “Trade” butonuna tıklayın. Karşınıza bir kutucuk gelecektir. Buradan BTC/USD seçeneğini işaretleyin ve “Market” sekmesine tıklayın. Buradan bitcoin satın alımı ya da satışı yapabilirsiniz.
“USD balance” demek, tüm bakiyenizin seçilerek bitcoin satın alınması demektir. İstediğiniz bakiyeyi girdikten sonra “Buy now” sekmesine basarsanız satın alma işleminiz gerçekleştirilmiş olacaktır. Aşağıdaki görselde de görebilirsiniz;
Market SekmesiHiç yorum yok