Iyzico Nedir? Iyzico Aninda Sanal POS Nedir?


2012 yılında kurulmuş olan Iyzico, hız ve verimlilik adına tasarlanan bir ödeme hizmetidir. İşletmelerin büyüklüğü ya da küçüklüğü fark etmeksizin e-ticaret sitelerine ödeme kolaylığı sağlamakta ve sanal POS hizmeti sunmaktadır. Iyzico nedir sorusunun cevabını yazımızın devamında daha ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz.


Türkiye tabanlı olmasının yanı sıra, uluslararası düzeyde 7bin 500 adet üye iş yeri sayısıyla dikkat çeken Iyzico, bir internet girişimi olarak da tanımlanabilmektedir.
IFC, Endeavor, Speedinvest ve 212 Ventures gibi yatırım kuruluşlarından almış olduğu yatırımlarla birlikte güvenilir bir sistem haline gelen Iyzico, kullanıcılarına sunmuş olduğu hizmet kalitesiyle de dikkat çekmektedir.
Iyzico hesabı nasıl açılır diyorsanız internet sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilir ve kısa bir sürede hesap açma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Iyzico Komisyon Oranları

Bir işletmeye sahip olduğunuzda tüketicilerin size ödeme yapabilmesi için pos kullanmak zorunda kalırsınız. Özellikle de e-ticaret siteleri için sanal pos adını verdiğimiz ödeme yöntemi oldukça önemlidir. Birçok sanal pos hizmeti veren kuruluş, belirli bir ücret talep etmektedir. Fakat Iyzico müşterilerinden hiçbir ücret talebinde bulunmamaktadır. Bunun yerine müşterilerinden yapmış oldukları satış ne kadar ise belli bir oranda komisyon ücreti kesmektedir.

Iyzico komisyon oranları olarak oldukça düşük bir ücret talep etmektedir. Yapmış olduğunuz her ödeme işlemi için yüzde 3,69 TL ve ek olarak işlem başına 0,25 TL komisyon kesmektedir.

Anında Sanal Pos Nedir?

6 banka ile ortaklaşa çalışan Iyzico, anında ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Yani, hangi kredi kartını ya da banka kartını müşteriniz kullanıyorsa bu banka aracılığıyla tek tık ile ödemelerin size ulaşmasını sağlamaktadır ve sizler kontrol paneli kısmına girerek tüm ödemeleri takip edebilir, ürün iadelerini görebilirsiniz.

Anında sanal pos olarak kullanılabilen Iyzico, bu sayede hem sizlere hem de müşterilerinize hızlı ve güvenilir bir ödeme sistemi sunar. Sizlerin bankalarla ayrı ayrı anlaşma yapmanıza gerek duymaz. Iyzico hesabı açtığınızda ve hesabınız doğrulandığında, satış yapmaya kalkarsanız direkt olarak bankalarla anlaşma yapmış olduğunuz varsayılmış olur.


Hiç yorum yok