Halkbank Konut Kredisi Nasil Alinir?


Günümüzde birçok kişi yeni bir ev sahibi olmak istemektedir. Artan kiralar doğrultusunda, birçok kişi kira öder gibi ev almak istemekte, bunun için de bankalara başvurarak ev kredisi almaktadır. Ev sahibi olmak isteyen birçok kişinin başvurmuş olduğu bu yöntem ile nasıl ev alınır, ev kredisi nasıl kullanır diye merak ediyorsanız sizlere bilgilendirme yapacağız.
ev almak

Birçok banka müşterilerine en uygun vade ve ödeme seçeneklerini sunmaktadır. Ev sahibi olmayı neredeyse imkansız kılacak olan bu tekliflerden herhangi birini kullanabilirsiniz. Ev kredisi kullanmadan önce bankaların ev kredisi konusunda sunmuş olduğu fırsatları yakından takip etmeli ve ev kredisi faiz oranları hakkında araştırma yapmalısınız.

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi

Az öncede bahsetmiş olduğumuz gibi birçok banka tarafından konut kredisi sunulmaktadır. En düşük konut kredisi faizi veren bankalardan birisi de Halkbank’tır. Halkbank aracılığıyla yeni bir ev sahibi olabilirsiniz. Halkbank hesaplı evim konut kredisi ile müşterilerine birçok avantaj sunmaktadır. Faiz oranlarını en düşük seviyeye çeken banka aynı zamanda müşterilerinin ödeme gücüne uygun bir ödeme planı hazırlamaktadır.
Ödeme planı içerisinde aylık eşit taksitlerle yapacağınız taksit ödemelerinizi kendi belirleyeceğiniz tutarlarla yapabilme potansiyeline sahip olabilirsiniz.

halkbank konut kredisi

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Alınan yeni bir kararla birlikte Halkbank konut kredisi faiz oranları konusunda bir düzenleme getirdi. Artık bankayla birlikte yapacağınız ev kredilerinde 120 aya varan vade seçeneklerinden yararlanabileceksiniz. 500 bin TL’ye kadar konut kredisi alabilecek ve kredinizin ilk taksitini ödemeye 3 ay sonra başlayabileceksiniz.
konut kredisi

Halkbank tarafından 500 bin TL’ye varan konut kredisi için müşterilere sunulan faiz oranı ise aylık yüzde 0,98 olarak yer alıyor. Bu sayede konut ihtiyacı duyan müşterilerin yeni bir ev sahibi olabilmesi sağlanacak. Eğer sizler de onlardan biriyseniz hemen Halkbank’a giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Konut Kredisinin Detayları

Halkbank konut kredisi başvurularında ek olarak ekspertiz ve ipotek tesis ücreti almaktadır. Banka tarafından kesilen ekspertiz ücreti 2018 yılı itibariyle 650 TL olurken, ipotek tesis ücreti 155,76 TL olarak belirlenmiştir.

Hiç yorum yok