Bankasiz Para Transferi Nedir? Bankasiz Para Nasil Gonderilir?


Günümüzde halen daha birçok kişi bankalarla çalışmak istememektedir. Bankalarla çalışmak istemeyen kişilere özel olarak oluşturulan bir platform olan BPN, yurtiçi ve yurtdışı tüm para transferlerinizin yapılmasını sağlamaktadır.


BPN para transferi para transferi hizmetinde kullanılmaktadır. Para transferi yaparken herhangi bir bankaya ihtiyaç duyulmamaktadır. Dakikalar içerisinde, hafta sonları ve resmi tatil günleri dahil olmak üzere para transferi yapmanızı sağlamaktadır. Tüm para cinsleri üzerinden yapabileceğiniz aktarımları mesai saatinde yapmak zorunda kalmazsınız. Haftanın her günü, dilediğiniz saatte para aktarımı yapabilirsiniz.
Yapacağınız tüm gönderim işlemlerinde tarafından belli bir miktar ücret kesilecektir. Bu ücretleri temsilcilerden öğrenebilirsiniz veya internet sitesinde yer alan “para transferi” bölümünden “ücret hesapla” sekmesine tıklayarak yapacağınız işlemin ücretini öğrenebilirsiniz.

BPN Yurtiçi Para Transferi Nasıl Yapılır?

Yurtiçi para transferi yapabilmek için öncelikle 18 yaşını doldurmanız gereklidir. Ardından size en yakın temsilciyi site üzerinden bulmanız, bu temsilciyle anlaşma yapmanız gereklidir. Temsilcimize geçerli bir kimlik sunmalısınız. Bu kimlik ehliyetiniz, nüfus cüzdanınız, pasaportunuz olabilir.
Yurtiçi para transferinde kullanabileceğiniz para birimleri Türk Lirası, Amerikan Doları ve Euro’dur.
Eğer para transferi işleminde alıcı olan tarafsanız, parayı alabilmek için MTCN (Para transferi kontrol numarası) numaranızı bilmeniz gerekmektedir.

BPN Yurtdışı Para Transferi Nasıl Yapılır?

Western Union ile işbirliği içerisinde olan BPN platformu, güvenilir para transferi sunmaktadır. BPN yurtdışı para transferi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bulacağınız cevap zahmet etmeden ve güvenilir bir şekilde yapacağınızdır.
Dünya çapında 520 bin noktaya hizmet veren Western Union ile anlaşma yapan BPN sistemi, 200’den fazla ülkeye para transferi yapmanızı sağlamaktadır.

Para transferlerinizi BPN ile anlaşmalı olan tüm yerlerden yapabilirsiniz. Bunun için buraya tıklayarak size en yakın temsilciyi görebilirsiniz. Bu temsilci bir telefoncu ya da tekel bayii olabilir. Yani bir tekel bayii aracılığı ile dakikalar içerisinde dünyanın bir diğer ucundaki ülkesine para transferi yapabilirsiniz.
Yurtiçi için gerekli şartların aynısı yurtdışı para transferi için de geçerlidir. Bir tek Güney Kıbrıs’a yapacağınız para transferlerinde Hazine Bakanlığı tarafından almanız gereken izin belgenizin olması gereklidir.


Hiç yorum yok