Bitcoin Saklama Yollari Nelerdir? Bitcoin Nasil Saklanir?


İlk defa Bitcoin yatırımı yapacaksanız, aklınızda Bitcoin ile ilgili olarak birçok soru işareti bulunabilir. Bitcoin saklama yolları nelerdir veya Bitcoin saklanabilir mi gibi nice sorunun cevabını arıyor olabilirsiniz. Eğer biraz araştırma yaptıysanız, Bitcoin saklamanın büyük yatırımlar söz konusu olduğunda büyük problemler oluşturduğunu görmüşsünüzdür. Peki bu durumda ne yapılmalı ve Bitcoin nasıl saklanmalı?

bitcoin saklama yolları nelerdir

Kripto para madenciliği yaparken belki de en zor işlemlerden birisi oluşturduğunuz kripto paraları saklamaktır. Bu kripto paraları saklamak için günümüzde birden çok yol bulunmaktadır. Bu yöntemleri öğrenerek kripto paralarınızı güvenilir bir şekilde saklayabilirsiniz.

Bitcoin Saklama Yolları

Bitcoin biriktirmeye ve kripto para yatırımı yapmaya başladığınızda kripto paralarınızın güvenilir bir şekilde saklanması için kullanabileceğiniz en iyi yöntem cüzdanlardır. Bitcoin saklama yolları içerisinde tercih edebileceğiniz bir yöntem Blockhain üzerinden cüzdan oluşturmaktır. Bu cüzdan içerisinde güvenilir bir şekilde Bitcoin’lerinizi saklayabilirsiniz.
Kullanabileceğiniz cüzdanlar içerisinde; MultiBit, Bitcoin-QT, Offline Wallet bulunmaktadır. Bu e-cüzdanları kullanarak kripto paralarınızı güvenilir bir şekilde saklayabilirsiniz. E-cüzdanlar masaüstü ve mobil cüzdanlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Multibit ve Bitcoin-QT masaüstü cüzdanlar olurken, Offline Wallet mobil e-cüzdan uygulamasıdır.
Bu platformlar üzerinden çoklu destek alabilirsiniz. “Private key” ya da “Public key” oluşturarak kripto paralarınızı daha güvenilir bir şekilde saklayabilirsiniz. Private ya da public key sahibi olduğunuzda kripto paranın direkt olarak size ait olduğu da gözükmektedir.
bitcoin saklama

Masaüstü Cüzdanla Bitcoin Saklamak

Sanal cüzdan oluşturmanın yanı sıra çeşitli server saldırılarından da Bitcoin’lerinizi korumanız gerekiyor. Sanal cüzdanlarınızı bu tip saldırılardan korumak için kullanmış olduğunuz veri tabanınızın tüm Bitcoin verileriniz ile uyumlu olması gerekiyor.
Güvenilir Bitcoin saklama yolları olarak masaüstü cüzdanlar Linux, PC ve Mac gibi işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarınızın güvenlik duvarı gibi saklanmaktadır. Masaüstü cüzdanları saklamak için bu işletim sistemine sahip bilgisayarınızdan sürekli olarak blok işlemi yapmanız gerekmektedir. Eğer blok işlemini tekrarlamazsanız, kripto paralarınız kaybolabilmektedir.
kripto para saklama


Hiç yorum yok