Bitcoin ve Bitcoin Cash Arasindaki Fark Nedir ?


bitcoin farkli para
Son zamanlar da sıkça adı geçen kullanıcılar tarafından merak edilen bitcoin nedir? Bitcoin dijital yani gerçekte olmayan sanal para birimidir. Bitcoin resmi kuruluşu veya bir merkez bankası olmayan elektronik para birimi olarak bilinmektedir. Bitcoin farklı platformlar tarafından alım satımı gerçekleştirilmektedir. Bitcoin hizmeti veren yabancı ve yerli platformlar bulunmaktadır. Bitcoin almak istediğiniz de bu platformlarla iletişime geçerek, kredi kartı , hesabınız dan havale transferi yaparak alabilirsiniz. Sizin transfer ettiğiniz para karşılığı bitcoin alabilirsiniz.  Bitcoin den para kazanmak için , bitcoin ’in artışa geçmesi gerekir. Değeri arttığında bozdurursanız kara geçersiniz.

Bitcoin Cash nedir?

Kripto para kullanıcılarının yakından ilgilendiği bitcoin cash nedir? Son zamanlar da fiyatı çoğalan ve ilgi gören bitcoin cash 2008 yılın da hayata geçirilen, 2017 yılı itibari ile popüler olan internet ortamı için kullanılan elektronik para birimidir. İşlemlerini merkez bankası olmadan yapan ve aracı kurumlara da gerek duymayan sanal para birimidir. Bitcoin cash almak için yabancı borsaları kullanmak gerekmektedir. Öncelikle düşük komisyonla çalışan ve alt yapısı güçlü olan bir borsa da hesap açmanız gerekir. Sonrasın da hesabınıza bitcoin transfer etmeniz ve bitcoin’ler hesaba geçtikten sonra exchange kısmından bitcoin ’lerinizi bitcoin cash’e çevirebilirsiniz. Elinde bitcoin olanlar aynı orantı da bitcoin cash’e de sahip olmaktadır.

Bitcoin ve Bitcoin Cash Arasında ki Fark

bitcoin cash nedir

Bitcoin daha etkili bir şekil de ölçeklendirilmesi gerektiğinden hard fork işlemi sayesin de bitcoin cash para birimini aktif etti.  Bitcoin ve bitcoin cash arasında ki fark, maksimum . blok boyutu limitiyle alakalıdır. Bitcoin cash’ in blok boyutunun 1 Mb dan 8 MB’a çıkmış olması ve segwit kavramının kaldırılmış olmasından kaynaklanan bir durumdur. Bitcoin ve bitcoin cash arasında ki diğer bir fark , bitcoin cash’ in tek sefer de fazla işlem yapmaya imkân sağlamasıdır.  Bitcoin cash düşük işlem ücreti ve hızlı işlem sürelerine sahipken, bitcoin ‘in işlem ücreti yüksek ve işlem hızı da düşüktür. Bitcoin uzun vade de kararlılık ve iyi bir güvenlik için alt yapıya sahiptir. Bitcoin cash’ in alt yapısı dağıtık olduğundan bitcoin kadar sağlam değildir. bitcoin segwit desteklemektedir. Bitcoin cash de bu yoktur.
Bitcoin de bulunan madencilik algoritması daha kolay olduğundan madenciler için fazla kar getirmektedir. Bitcoin cash de öngörülmeyen blok süreleri yüzünden coinler arasında en çok kazandıran bitcoin tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Hangi Coin Daha Çok Kazandırır?

Hangi coin daha çok kazandırır? Sorusunun cevabı beklentilerin karşılanması ile doğru orantılı olacağı için kullanıcıdan kullanıcıya farklılık göstermektedir. Bu yüzden kesin olarak şu veya bu daha iyi kazandırır demek yanlış olur. Bitcoin ile başlatılan sanal para sistemlerine son zamanlar da 5 tane giriş yapan sanal para birim ismi dikkat çekmektedir. En çok kazandıran sistemin bulunması için araştırılmalı ve detaylara dikkat edilmelidir. Bitcoin ’in burada ki en büyük avantajı tabii ki kripto para birimleri için de başlangıcı ilk yapan isim olmasıdır. Bitcoin ve bitcoin cash alacağınız şirketi iyi araştırmalı komisyon ücretlerinin ne kadar olduğunu ve ne kadar kesinti yaptığını muhakkak  öğrenmelisiniz. Üyelik işlemlerini aktifleştirdikten sonra 2FA özelliğini devreye sokmanız, çift aşamalı hesabınızın hack’lenmesi sonucu paranızın çalınması önlemek açısından oldukça önemlidir. 2FA özelliği için ya Google Authenticator uygulamasını ya da SMS desteği kullanabilirsiniz.

Geri Mobil Ödeme Nedir Nasıl Yapılır?
İleri Electroneum Nedir ve Nasıl Alınır ?

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir