Mobil Ödeme Nedir Nasıl Yapılır?


mobil ödeme nakit

Mobil ödeme, faturanıza yansıtılan veya faturasız hat sahibi olanların TL bakiyesinden alışveriş yaptığınızda tahsil edilen bir dijital alışveriş yöntemidir. Mobil ödeme nakit para yerine birden çok alanda kullanılabilmektedir. Ödeme işlemleri sırasında mobil ödeme üye işyeri olan tüm firmalara telefon numaranız ile faturanıza ek veya faturasız TL miktarınız karşılığında ürün yada hizmet alabilirsiniz. Mobil ödeme nedir ve mobil ödeme nasıl yapılır sorularına ayrıntılı olarak çözümünü sizlerle paylaştık.

Mobil ödeme yakın zamanda daha çok oyun hizmetleri ve dijital ürün satın almada yoğun şekilde kullanılmaktadır. Mobil ödeme nakit hizmetini Türkiye’de bulunan operatörler belirttiği şartlarda kullanmanıza izin vermektedir. Peki mobil ödeme nasıl yapılır? Mobil ödeme yaparken ek ücret ödermiyim? gibi çeşitli sorulara makalemizde yanıt verdik.

Mobil ödeme kullanıcılarına hızlı ve güvenli işlemer sağlarken, çoğu satın alma işleminde %50 – %60 oranında kesintiler yaşanmaktadır. Mobil ödeme ile alışveriş yaparken genelde bu tercihi en son olarak yapmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Çünkü 20 liraya alacağınız bir ürünü 35 yada 40 liraya ek ücretler ile almanız gerekecektir.

Gündelik hayatta artık mobil ödeme nakit para yerine geçmeye başladı ancak işlem ücretlerinin yüksek olduğu bir para birimi olarak düşündüğümüzde pekte avantajlı bir ödeme sistemi sayılmaz diyebiliriz. Mobil ödeme dijital oyunlar ve dijital hizmetler kapsamında çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Mobil ödeme yapabilmek için neler yapılmalı?

Turkcell mobil ödeme açtırma ve hizmetinden faydalanabilmeniz için cep telefonunuzun mesajlar kısmına girerek “MOBILODEME AC” yazıp 2222’ye göndermeniz veya Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak mobil ödeme hizmetinden yararlanmak istediğinizi belirtmelisiniz. Böylelikle Turkcell mobil ödeme nasıl açılır sorusuna yanıt vermiş olduk. Turkcell mobil ödeme limiti ön ödemeli hatlar için aylık 360 lira olarak belirlenirken, faturalı hatlar için fatura dönemi için 200 lira olarak belirlenmiştir.
Türk Telekom mobil ödeme açtırma ve hizmetinden yararlanmanız için cep telefonunuzdan aynı şekilde mesaj gönderme işlemi yapmanız gerekmekte. Mobil ödeme açtırmak için ” MOBILODEME KAYIT ” yazarak 5555’ye kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir. Ardından cep telefonunuza gelecek bilgilendirme mesajı ile birlikte mobil ödeme yapmaya başlayabilirsiniz. Türk Telekom mobil ödeme limiti aylık 500 lira olarak belirlenmiş olup, yapacağınız düzenli ödemelerden sonra mobil ödeme limit artışı talebinde bulunabilirsiniz.
Vodafone mobil ödeme açtırma ve hizmetinden yararlanmanız için mesaj göndermeniz gereken ise ” MOBILODEME AC ” yazıp 7878’ye mesaj göndermeniz gerekmektedir. Vodafone mobil ödeme limiti aylık 300 lira olarak belirlenmiştir.
Mobil ödeme hizmetinden yararlandıysanız, fatura tarihinde faturanızı mutlaka ödemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde almış yada kullandığınız hizmet durdurulabilir ve sorun yaşayabilirsiniz.
Geri Yurtdışı Satış Yapabilmeniz İçin Ödeme Çözüm Firmaları
İleri Bitcoin ve Bitcoin Cash Arasindaki Fark Nedir ?

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir