Sulama ve Sondaj icin Devlet Destekli Kredi

Damlama Sulama ve Sondaj için Devlet Destekli Kredi

sulama ve sondaj kredi

Devlet destekli ihtiyaç kredisi olarak Türkiye Cumhuriyeti, tamamen çiftçileri ve köylülerin üretim standartlarını iyileştirebilmesi ve memleketin daha güçlü  ve verimli topraklara sahip olması adına devlet destekli sondaj ve sulama kredileri için başvuru yapmanıza imkan sağlamaktadır. Sizlere devlet desteği ile kredi veren bankaların listesini ve sahip olunan avantajları sunacağız. Kredi başvuruları arasında damlama sulama ve sondaj için kredi imkanı sunulmaktadır. Bu tür krediler genelde tarım kredisi ve çiftçi kredisi olarak bilinseler bile başvuru farklılıkları olmaktadır. Bazı satın almanız gereken ekipmanlar için kredi çekmek sizin için farklı oluşturulan alternatifler doğrultusunda işlemektedir.

Sondaj ve sulama kredileri ile vatandaş ile birlikte ülkemizin kalkınmasına önemli bir destek sağlayan devlet, bu şekilde tarla sahibi, tarım ve köylüler için kredi başvurusu kitlesini oldukça genişletmiş  oldu. Görevlendirdiği bankalara yapılan başvurular neticesinde devlet destekli kredi imkanlarına kavuşabilecek ve avantajlı kredi faiz oranları ile rahat şekilde hasat zamanına kadar nefes almış olacaksınız.

Damlama sulama sistemleri ile daha verimli ve daha az maliyetler ile üretim yapmak ile birlikte daha az işçilik ile kazançlarınız artacaktır. Yeni nesil sulama sistemlerinin genel olarak amacı verimliliğin artması, israfın önlenmesi ve kar payının artması olarak düşünülmektedir. Kredi çekmek ile devletin verdiği desteği kullanan vatandaşlar, tamamen yenilikler ile teknolojiyi kullanarak daha olumlu sonuçlara varmaktadırlar.

Devlet destekli ihtiyaç kredisi başvuru kapsamında sondaj ve sulama kredileri için devletin anlaşmalı olduğu bankalar arasında Ziraatbank , Halkbank ve Vakıfbank bulunmaktadır. İhityacınız kadar kredi limiti ve devletin sunmuş olduğu avantajlı geri ödeme ve faiz oranları ile anlaşmalı bankalara başvuru yapabilirsiniz. Özel bankalar sizlere sondaj ve sulama kredisi başvurusu için devlet destekli kredi imkanı sunmamaktadır ancak, farklı türlerde ihtiyaç kredisi imkanı sunabilmektedirler. Başvurularınızı bankaların şubelerinden gerekli evraklar ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

Damlama Sulama ve Sondaj Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar


  • Çiftçi kayıt belgesi (Aslı)
  • İlgili oda kayıt belgesi (Aslı)
  • Vergi Levhası (Aslı)
  • Eski veya yeni kimlik fotokopisi (Ayrıca Aslı)
  • Kredi başvurusunda bulunacağınız ürünler için teminat olabilecek belgeler
  • Tapu belgesi veya kira kontratı (Aslı)

Belgelerinizi tamamen hazırladıktan sonra teminat bedeline göre dilediğiniz miktarda devlet destekli kredi kullanabilirsiniz. "Bilgisi verilen evrak listesi güncel olarak bankalara göre değişkenlik gösterebilir."


Hiç yorum yok