Çalışan Anne Desteği İŞKUR 400 TL


Çalışan Annelere İŞKUR’dan Tam Destek

işkur annelere destek
Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yürütülen çalışan annelere kreş ödeneği adı altında yapılan 400 TL yardım başvuruları alınmaya başladı. 2018 yılında yürürlüğe girilecek diye haberlerini aldığımız İşkur annelere 400 TL destek ödeneği yapmaya başladı. Peki hangi şartlarda annelere 400 TL bakım desteği verilecek ayrıntıları ile haberimizde.
Annelere 400 TL destek yardımı için çocuğunuzun 2-5 yaş aralığında olması gerekmektedir ve annenin sigortalı çalışan olarak çalışması gerekmektedir. Bunun ile birlikte çocuğunuz için kreş ve eğitim gibi alanlarda eğitim aldığını bildirmeniz ve var ise ödeme makbuzlarınızı veya anlaşma belgeniz ile İŞKUR’a müracaat edebilirsiniz. Hatırlatmakta fayda var, çalışan anne İŞKUR üzerinden çalışan yada eğitim dahi almış olsa bile çalışan anne yardımı alma hakkına sahip olmaktadır.
İŞKUR çocuk bakım parası olarak verdiği 400 TL sadece çocuğun kreş ve eğitim masrafları için yapılan başvurularda kabul edilmektedir. Başvuruları bulunduğunuz ildeki İŞKUR müdürlüğünden yapmanız gerekmekte olup başvuru esnasında tüm belgelerinizi yanınızda bulundurunuz. 
annelere çocuk yardımı

İŞKUR Anne Kreş Parası Gereken Evraklar

  • Çocuğunuzun nüfus cüzdanı
  • Anne için çalışma belgesi veya sigorta hizmet dökümü
  • Çocuğunuzun eğitim veya kreş gördüğü yerden hizmet faturası
  • İkametgah bilgileriniz
  • İŞKUR kaydınız yok ise yeni İŞKUR kaydı
Çalışan anneler için 400 TL başvurusu yaparken yukarıda belirtilen işlemleri yapmanız durumunda başvurunuz değerlendirilir ve size bilgilendirmesi yapılır.
Geri ICBC Bank Avantajları
İleri Sulama ve Sondaj icin Devlet Destekli Kredi

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir