Bitcoin Ne Kadar Güvenli?

Bitcoin Ne Kadar Güvenli?


Devlet ve bankaların takip edemediği kripto para birimleri ne kadar güvenli sorusu kafaları karıştırmaya devam ediyor. Son zamanlarda kripto para cüzdan sağlayıcılarının hacklenmesi ve yüzlerce kişinin cüzdanındaki değerli kripto paraların çalınması ile birlikte kripto para birimleri ne kadar güvenli sorusunu sormak gerekiyor.

Devlerlerin kontrol edemediği para birimi olan Bitcoin ve bunun yanında türemiş olan altcoinler, çevirimdışı cüzdanlarda muhafaza edilmesi daha çok güvenli oluyor. Çevirimiçi cüzdan sağlayıcıları hacklendiğinde sizin cüzdanınızdaki paralarında kaybolması an meselesi olmaktadır.

Kripto para borsa siteleri ve para cüzdanları olmak üzere eğer bu şekilde bir yatırım yaptıysanız mutlaka bakiyelerinizi çevirimdışı cüzdanlarda saklamanız önerilmektedir. TheGuardian gazetesinin haberine göre Güney Kore'de Coinrail borsasına siber saldırı gerçekleştirildiğini ve bundan aşırı şekilde zarar ettiklerini paylaşmıştı.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri yatırım olarak düşünülmesi yerine, tamamen kötü haberler ile karşımıza çıkmaktadır. Bu sebep ile Bitcoin ve diğer kripto para birimleri güvenli bir yatırım aracı olarak görülmemektedir. Güvenli yatırım, devlet bankalarının para birimleri ve altın ile yapılabilir. Kısa vadede büyük kar marjı sağlayan her unsurun riskleri olabileceğini unutmayın.

Elinizde bulunan kripto para birimlerini satarak, resmi devletlerin para birimlerine çevirmeniz daha güvenli olacaktır. Bunun dışında çevirimdışı bitcoin cüzdanı alarak paralarınızı daha güvenli şekilde koruyabilirsiniz.

Hiç yorum yok