48 Ay Vadeli Borc Transferi


Borç transfer kredisi, bilindiği üzere farklı bankalara borcu olan vatandaşların borçlarını tek bir bankada birleştirme işlemine bankacılık sektöründe borç kapatma kredisi olarak isim verilmiştir. Genellikle borç transferi, 48 ay vadeli yapılandırma olarak bütün bankalardan talep edilebilmektedir. Bankalar, ödemelerinizin düzenini kontrol eder ve size yardımcı olmaya çalışırlar. Borç geciktirme ve taksit geciktirme gibi durumlarda borç kapatma kredisi başvurusu olumlu sonuçlanmayabilir ancak, kendi çalışmış olduğunuz banka size daha iyi yardım edebilmektedir.

İlginizi Çekebilir : 60 Ay Vadeli Borç Transferi

Borç kapatma kredisi, banka tarafından beyan edilen banka borç bilgilerinizi belirttiğiniz gibi direk ödemektedir. Bu tür kredi başvurusu yaptığınızda nakit para alma imkanı bulunmamaktadır. Tamamen borçlarınız ödenir ve tek bir bankaya taksit ile kredi ödersiniz. Kredi vadeleri borç transfer kredisi için 48 ay bazı bankalar için ise 60 aya kadar çıkabilmektedir. Tüm borçları tek bir bankada toplama ile yükünüz hafifleyebilir ve daha ferah bir yaşam içine girebilirsiniz.


Bu tür durumlarda icralık olanlara kredi veren bankalar ve bunun gibi bankalardaki borçları birleştirme gibi işlemlerde bu tür kredi çekmek işinizi görecektir.  İcralık veya avukatlık durumuna geldiğinizde bankalar size karşı olumlu olarak bakmayabilir ancak, kredi finans danışmanları ile birlikte hareket ederek bir ihtimal doğrultusunda hareket edebilirsiniz. Aynı zamanda kredi transferi başvurunuz kabul edildiğinde diğer bankalarda olan kredi kartı borçlarını transfer edebilir ve kapatabilirsiniz.

llginizi Çekebilir: Troy Kart Avantajları

Kredi notu bilgileriniz ve geçmişteki haciz durumlarınız kontrol edilerek kabul edilen başvurularınız için mutlaka gelir belgesi ve diğer bankalardaki borç durumunuzu beyan etmeniz gerekmektedir. Ayrıca banka uygun görmesi durumunda sizden kefil ve ipotek talep edebilmektedir. Söz konusu olan borç transferi banka tarafından uygun görüldüğünde devir işlemi başlatılır. Genellikle bütün bankalar borç kapatma kredisi ve borç transfer kredisi başvurusu kabul etmektedir. Başvuru yaparken kredinizin türü olarak bankaya bilgi vermeniz yeterli olacaktır. İnternet üzerinden yapılan başvurularda genelde borç transfer kredisi seçeneği çıkmamaktadır. Bankaların şubelerinden başvuru yapmanız en doğru olan seçim olacaktır.

Ödemelerinizde gecikme veya başka bir problem ile karışılaşacağınızı düşündüğünüzde borç transfer kredisi ile borçlarınızı taşıyabilir ve 3 veya 6 aya kadar ertelemeli kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz. Durumunuz düzelene kadar kredi notunuz düşmemiş olur ve avukatlık ve icralık gibi durumlar ile karşı karşıya gelmemiş olursunuz. Genellikle vatandaşlar kredi transferi başvurusu yapacağı sıralarda zorluklar ve ödemelerde güçlük sebepleri ile bu krediyi tercih etmektedirler.
Hiç yorum yok