Payoneer Nedir ve Nasıl Kullanılır


Payoneer Nedir ?

payoneer nasıl kullanılır

Uluslararası ödeme alma servislerinden biri olan Payoneer, ister bireysel isterseniz şirket hesapları için yurtdışı ucuz para gönderme işlemi sağlamak ile birlikte, Payoneer site entegrasyonu ile birlikte dünya üzerinde yüzlerce ülkeye anında satış yapabilirsiniz. Payoneer bir ödeme gönderme, alma ve alışveriş entegrasyonu ile dünya genelinde kesintisiz hizmet veren bir kuruluştur. Payoneer Türkiye başvuru yapılabilir ve tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Payoneer Nasıl Kullanılır ?

Payoneer hesabı açmak, bir Amerikan banka hesabı açmak ile aynı durumu ifade etmektedir. Ayrıca Payoneer kart başvurusu yaptığınızda, bakiyenizi kart ile birlikte tüm dünyada bulunan ATM’lerden çekebilmektesiniz. Payoneer resmi internet sitesine kayıt olduktan sonra doğrulama işlemlerini tamamladığınızda artık bir ücretsiz yurtdışı banka hesabı sahibi olmaktasınız.

Payoneer Avantajları

Payoneer hesabı sahibi olmak, sizlere global anlamda hızlı ve ucuz yurtdışı para gönderme imkanı tanımaktadır.  Yurtdışından ödeme almak için sizlere verilen hesap numarası ile birlikte 200’den fazla ülkeden ücretsiz para gönderme ve alma avantajları ile anında yapılmaktadır. Payoneer hesabı avantajları olarak en fazla takdir edilen Payoneer ağı içinde yapılan tüm transferlerin ücretsiz olması geliyor.

Payoneer Para Gönderme Nasıl Yapılır ?

Payoneer hesabınız ile dilediğiniz eposta adresine ödeme almanız için mail gönderebilirsiniz. Payoneer hesabı olan ve olmayan tüm kişiler maildeki bağlantıdan sonra size ödeme yapabilir. Her müşterinin Payoneer kimlik numarası mevcuttur. Aynı zamanda dilediğiniz kişinin Payoneer ID bilgisini biliyorsanız anında ödeme yapılabilmektedir.

Payoneer Hesabı Nasıl Açılır ?

Payoneer hesabı nasıl açılır yani ücretsiz yurtdışı banka hesabı nasıl açılır sorularını duyar gibiyim. Şimdi sizinle beraber Payoneer hesabı açalım ne dersiniz? Adımları takip ederek doğru ve sorunsuz bir şekilde Payoneer hesabı açıyoruz.

Adım 1.

Öncelikle Payoneer.com resmi web sitesine giriniz. “Sing Up” yazan bölüme tıklayınız. Ardından bu şekilde bir karşılama göreceksiniz.
Bu kısımda bireysel veya kurumsal olarak başvurunuza devam ediyorsunuz. Adınız soyadınız, E-posta adresiniz ve doğum tarihi bilgilerinizi giriyorsunuz ve “Next” diyor ve ilerliyoruz.

Adım 2.

Bu bölümde ise  ülke seçimini yapıyoruz daha sonra daha fazla detay için adresinizi posta kodunuzu ve cep telefon numaranızı ekliyorsunuz. Adres bilgilerinizin ve cep telefonunuzun doğru olmasına dikkat etmenizde fayda var. Çünkü Payoneer kart başvurusu yaptığınızda kayıt olurken yazdığınız adresinize kart gönderilecektir.

Adım 3.

Bu kısımda güvenlik aşamalarınızı ve resmi ülkenizdeki vatandaşlık numaranızı girmeniz istenecektir. Ayrıca kayıt olurken oluşturacağınız gizli soru ve cevap bölümünü unutmamanızda fayda var. Çünkü şifrenizi unuttuğunuz zaman veya farklı güvenlik sebepleri oluştuğunda size bu bilgi sorulabilir.

Adım 4.

Bu kısımda artık Payoneer hesabınıza banka hesabınızı bağlama işlemi yapılacaktır. Payoneer hesabınıza para gönderme ve para çekme işlemleri yapabilmeniz için bu bilgileri doldurmanız önerilir.
Evet artık “SUMBIT” dedikten sonra sizde artık bir Payoneer hesabı sahibi oldunuz. Payoneer hesabı açtıktan sonra Payoneer kart başvurusu yapabilirsiniz. Kartınız elinize geçtiğinde dilediğiniz zaman Payoneer hesabındaki parayı kullanabilirsiniz.
Geri Hisse Senedi Nasıl Alinır Nasıl Satılır
İleri Yurtdışı Alışverişlerde Gümrük Vergisi

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir