Eski Krediyi Kapatıp Yeni Kredi Çekmek


yeni kredi çekmek


Eski kredi kapatıp yeni kredi çekmek bankalar tarafından sizlere borç kapatma kredisi olarak sunulabilir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda eski kredi kapatılmasını ve yeni kredi başvurusu yaptığınızda kalan borcun tahsil edilmesini sağlayabilirsiniz. Kredi borcu ödenirken yeni bir kredi çekmek, borç yapılandırma kredisi olarak bilinir.  Yapacağınız yeni kredi başvurunuz çektiğiniz ilk kredi için erken kapatma işlemi yapılacağından, kredi çektiğiniz tutar üzerinden kesilecektir. Aynı zamanda kalan vadeler için daha az ödeme yapacağınızı hatırlatmak isteriz.

Eski krediyi kapatmak ve yeni bir kredi başvurusu yapabilmeniz için bankalar sizlere 48 ay vadeli kredi imkanı sunmaktadır. Ayrıca bazı bankalar vade süresinde 60 aya kadar sizlere yardımcı olabilmektedir. Kredi çekmek borcunuz bitmeden yeni bir kredi başvurusu ile birlikte ilk kredi borçlarınızın kapatılması ile gerçekleşir. Kredinin üzerine kredi çekmek mümkün olduğu gibi ayrıca erken kredi kapatmak kredi notunu olumlu yönde etkilemektedir.

İlginizi çekebilir : 48 Ay Vadeli Kredi

Daha önceden 3 krediniz bulunmuş olsa bile, kredi çekmek mümkün olabilir. Bunun için gelir yeterliliği ve ödeme yapacağınız net miktarın sizi zorlamaması gerekmektedir. Tüm borçlarınızı tek bir bankada birleştirmek bile bankaların yapmış olduğu bir borç kapatma kredisi olarak bilinmektedir. Birden fazla banka üzerinde krediniz bulunuyor ise tek bir bankaya kredi başvurusu yaparak, hem eski kredileri kapatabilir hemde yeni kredi yapılandırması yaparak vade uzatma ve taksit miktarınızı kendi durumunuza göre belirleyebilirsiniz.

Finansal olarak durumunuz iyi ise birden fazla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra, bankalar finansal durumunuzun riskli bulunduğu şartlar için kredi başvurunuzda sizden ipotek ve kefil talep edebilirler. Ancak kredi kapatmak için yeni bir başvuru yapmanız durumunda fazla bir sorun yaşamazsınız. Genelde vatandaşlar ev kredisi kapatmak ve daha sonra satış işlemi gerçekleştirmek adına işlemler yapmaktadır. Ev kredisi tamamen ödenmeden satış işlemi yapılamamaktadır. Bu sebep ile eski kredinizi kapatıp, mesela ev kredisi veya taşıt kredisini bir ihtiyaç kredisi ile kapatmanız mümkün olmaktadır.

Bu sebepler doğrultusunda endişelenmenize gerek yok. Krediniz varken yeni bir kredi çekebilirsiniz. Bankalar sizler için hangi durumların uygun olup olmadığı hakkında bilgilendirme yapacaklardır.

Geri Kredi Karti Faizi Alışveriş Faizi Nedir?
İleri N Kolay Kredi Nedir Avantajları Nelerdir ?

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir