Kapama Opsiyonlu Kredi Nedir?


erken kapama opsiyonlu kredi

Kapama opsiyonlu kredi, aynı zamanda Spot kredi olarak adlandırılan, piyasa koşullarına göre ve acil finansman ihtiyaçlarınızı gidermek adına yapılan bir tür kredi çeşididir. Kısa vadeli nakit ihtiyaçları için Kobi’ler için avantajlı olarak kullandırılan kredi türü olan kapa opsiyonlu kredi başvurusu yapmak oldukça avantajlıdır. Spot kredi çekmek size sonucunda vade ve faiz oranında hiçbir güncelleme yapılmadan sonuna kadar aynı ücreti ödemenize olanak tanımaktadır. Böylece piyasa koşulları ne olursa olsun çektiğiniz kredi tutarı asla değişmeyecektir.

Spot Türk Lirası Krediler

Spot Türk lirası kredi başvurusu yaptığınızda, piyasa koşullarına göre vade ve faiz oranı belirlenir. Kredi faiz oranları normal kredilere göre genellikle daha düşük olmaktadır. Bu tür krediler kapama opsiyonlu olup kısa vadeli krediler olarak tanımlanmaktadır.

Spot Döviz Krediler

Spot döviz kredi başvurusu yapıldığında, kredi vadesi ve faizi vade bitiş zamanına kadar sabit kalan bir kredi türüdür. Doviz kredisi çekmek, piyasa koşullarına göre daha riskli olarak nitelendirildiğinden spot döviz kredi bu alanda en uygun faiz oranlarını sizlere sunabilir.

Erken Kapama Opsiyonlu Spot Kredi

Erken kapama opsiyonlu spot kredi başvurusu yaptığınızda, faiz değişikliklerinden korunduğunuz gibi ayrıca vade bitiş tarihinden önce kredi kapatma işlemi yapabilme imkanı sunuyor.
Spot krediler ve erken kapama özellikli spot krediler için bankalar ile görüşmeniz gerekmektedir. Spot kredi tanımı olarak vadesi kısa ve faizi az kredi türü diyebiliriz. Bu sebep ile Kobi’lerin ihtiyaçlarını karşılaması için spot krediler uygun olarak görülmektedir.
Spot krediler bankalar ile yapılan sözleşmelerde belirlenen maddelere göre değişkenlik gösterebilir. Başvurunuz için size özel faiz oranları verileceği gibi, piyasa koşullarına göre faiz oranları belirlenmektedir. Kısa vadeli kredi avantajları olarak başvuru yaptığınız zaman size spot kredi hakkında bilgilendirme yapılacaktır.
Geri Kredi Çekmek Günah mı ?
İleri Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir