Kredi Çekmek Günah mı ?Kredi çekmek günah mı? Öncelikle sorumuz dini açıdan olduğundan finansal bilgilerimiz doğrultusunda cevap vermek mantık açısından olacaktır. Kredi çekmek, aslında borç almak ve bunun için fazla bedel ödemek anlamına gelmektedir. Günümüzde bir ev sahibi olabilmek için uzun yıllar çalışmamız gerekmektedir. Hatta tek başına çalışıp, kira ödeyip ev sahibi olmak oldukça zor gibi görünmektedir. Kredi çekmek bize kendi evinde oturup borcunu ödeme imkanı sunarken, cebinizden daha fazla para çıkmasına sebep vermektedir. Neyse ki kredi çekmek günah ise dünya üzerinde milyonlarca insan bu günahı işlemek zorunda kalıyor. Çünkü hayat ve yaşam şartları bize anında ev sahibi olma veya herhangi bir iş kurabilmemiz için çok destek sağladığı söylenemez.

Kredi çekmek ile mantıklı düşündüğünüz zaman siz mecburen kredi çekiyorsunuz. Size kredi sağlayan kuruluş, bu işi meslek olarak ele almış, içinde binlerce çalışana iş imkanı sağlamış durumda olmaktadır. Mantık olarak düşündüğümüzde, eğer gerçekten ihtiyaç sebebi ile kredi çekiyorsanız bu günah olarak sayılmayacaktır. Çünkü siz mecbursunuz. Din adamlarının ayrıca yaptığı açıklamalar ile sorunuza net cevaplar bulabilirsiniz. Geçmiş zamanlarda geçim ve ihtiyaçlar günümüze göre daha az olarak bilinmektedir.

Kredi çekmek, sizi zor durumda bırakmadığı sürece ve ihtiyacınızı karşılamanız için size verilen süre içinde paranın işletilme bedelidir aslında. Yani banka size bu parayı vermez ise, farklı alanlarda kullanabilir ve parayı işletip yine kazanç elde edebilir. Olaya apayrı bir örnek ile bahsedeceğim. Bir ev sahibi olduğunuzu varsayalım. Evinizi kiraya verdiğinizde evinizde oturan kişiler size para ödeyecekler. Banka size tahsis ettiği kredi yerine ev satın alıp kiraya verdiğini düşünün. Ortada ne fark görebildiniz? Yine para her zaman gün geçtikçe işletilmiş olacak. Yani siz kredi çektiğinizde bir kira ödüyor gibi olacaksınız. Kredi çekmek günah denirse, kira almakta aynı şekilde günah olarak nitelendirilir. Makalem üzerinde geçen açıklamalar tamamen mantıklı olarak düşünülmektedir. Dini anlamda bu soruyu gerçekten bilgili kişilere sormanızı tavsiye etmekteyiz.

Geri Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?
İleri Kapama Opsiyonlu Kredi Nedir?

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir