Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?


altın vadeli mevduat

Yatırım yapmak için kararsız mı kaldınız? Avantajlı yatırım olarak en güvenli altın hesabı sahibi olarak vadeli altın kazancınız ile ileri dönük en az risk ile kazanmaya başlayabilirsiniz. Altın hesabı açmak için bankalar üzerinde bulunan bakiyeniz ile bankalardan kolayca altın satın alabilirsiniz.

Vadeli altın hesabı, döviz ve Türk lirası vadeli mevduatlarına göre daha kıymetli ve vatandaşlar tarafından daha fazla talep edilen yatırımlar arasında görülüyor. Altın serbest piyasa ve ekonomi durumuna göre sürekli yükselen bir yatırım olduğundan dolayı riski en az yatırım olarak biliniyor. Bankalar bu sebepler doğrultusunda vadeli altın yatırım hesabı açanlar için özel faiz oranlarıda belirliyor. Altın geçmişe dönük baktığımızda yapılan araştırmalar neticesinde en fazla kazandıran birim olarak bilinmektedir. altın döviz ve Türk lirası mevduat hesapları içinde kararsız kalmanız durumunda en mantıklı yatırım altın hesabı açmak olacaktır.

Altın hesabı açmak, günümüz teknolojisi ile birlikte artık mobil şubeler, internet şubeleri ve bankalara başvuru yaparak gerçekleştirilebilir. Altın hesabı açarak yastık altında bulunan altınlarınız için güvence sağlamış olursunuz. Altın çalınması durumunda ciddi maddi kayıplar getireceğinden, sigortalı ve güvenceli olarak bankalar üzerinde korumanız sizler için daha uygun olacaktır. Aynı zamanda ekonomik durumlara göre yükselen altın, sizin için çalışacak ve daha fazla altın sahibi olacaksınız. Yatırım ve güvence ikilisi ile birlikte kazancınız ve maddi olarak güvence içinde olacaksınız.

En fazla hangi banka vadeli altın faizi veriyor?

Altın hesabı açmaya karar verdiyseniz merak ettiğiniz hangi banka en fazla faiz veriyor sorusu olacaktır. Araştırmalar ve karşılaştırmalarımıza göre en fazla altın faizi veren bankalar listesi oluşturduk.
  • Garanti altın hesabı, son kampanyasına göre 100 gram ve üzeri yatırımlarınız için 1 yıl vadeli altın hesabı için %2,75 faiz avantajı sağlamaktadır.

Diğer bankalarda bulunan faiz oranları daha düşük olarak görülse bile yeni kampanyalar yapıldığında sizlere bilgisi verilecektır. Günlük, aylık ve yıllık altın hesabı açılabilir ve dilediğiniz zaman bankaların internet şubeleri üzerinden kampanyaları takip edebilirsiniz.

Geri Ziraat Bankkart Genç Kart Başvurusu
İleri Kredi Çekmek Günah mı ?

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir