Ziraat Bankası Kredi Başvurusu


Türkiye’nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası, aynı zamanda en fazla müşterisi olan banka durumundadır. Ziraat Bankası geçmiş dönemlerden bu yana kişi ve kurumlara yönelik büyük avantajlar yaratarak, bankacılık ve kredi ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Bankanın en büyük hizmetlerinden birisi de kredi seçenekleridir. Diğer birçok bankadan farklı olarak üreticilere kredilerle büyük destek veren banka, ekonominin gelişimine katkı sağlamaktadır. Ziraat Bankası devlet bankaları içinde bulunduğundan, çiftçi kredisi , tarım kredisi gibi alanlarda devletin kalkınmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Kredi Başvurularında Verilen İmkanlar

Ziraat Bankası kredi başvurusu için müşterilerine birçok imkan sunmaktadır. İnternet yoluyla, SMS yoluyla ya da direkt şubeye giderek bu başvuruları rahatlıkla yapabilirsiniz. Kredi şartları olarak da Türkiye genelinde en uygun seçeneklere sahip olan bankadır. Ziraat Bankası’nın internet bankacılığı sistemini kullanıyor iseniz, çok basit bir şekilde internet üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan başvurularda sonuçlar size 5 dakika içerisinde iletilmektedir. Aynı şekilde SMS yoluyla yapılan başvurularda da banka sizlere sonucu kısa bir sürede iletmektedir.

Ziraat bankasında kredi başvurularınız direkt olarak şubeden gerçekleştirebilirsiniz. Şubelerden yapılan başvurularda sizden birkaç belge istenmektedir. Başta nüfus cüzdanı ve gelir belgeniz olmakla birlikte şube yetkilisi tarafından kredi miktarınıza göre ek belgeler istenebilmektedir. Sonuçlar size en kısa sürede bildirilmektedir. Eğer başvurduğunuz kredi, ihtiyaç kredisi ise; sonuç size aynı gün içinde de bildirilebilmektedir.

Başvuruyu internet üzerinden yapanlar, 15 bin TL’ye kadar olan kredileri yine internet üzerinden alabilirler. 15 bin TL’yi aşan miktarları almak için yine şubeye gitmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası avantajları olarak devlet bankası olması, emekli ve kamu personelleri adına özel kampanyalar düzenlemesi ve çiftçi kredisi gibi alanlar olarak bilinmektedir.
Hiç yorum yok