Yapı Kredi Kurumsal Ve Ticari Kredi Nasıl ÇekilirGünümüzde özellikle de bankalar kredi yönünde daha çok tercih sebebi olmakla birlikte birçok kredi olanağını sağlamaktadır. En çok tercih edilmesinin yani sıra ileriye yönelik ödeme planlarında birçok bireye hem kurumsal krediler anlamında hem de bireysel krediler anlamında kolaylık sağlamakla birlikte güvenilir olması da kredilerin tercih edilme nedenlerinden birisidir.

Her banka bünyesinde her yıl binlerce değişiklik ve yeni fırsatlar ile ilgili birçok olanak sağlamanın yanında ödeme planı kolaylığı ile müşteri memnuniyetine odaklanmaktadır. Yapıkredi Bankası da bu yönde yenilik yapmak adına ödeme olanaklarını değiştirmekte ve kolaylık yönünde ciddi adımlar atmaktadır.

Yapı Kredi kurumsal ve ticari krediler yapmış olduğu kolay ödeme olanağına ve vade süresinin sizin belirleyeceğiniz imkanlara sahip bir kredi seçeneği olmakla birlikte finansman sağlayıcısı olmaktan yanadır. Ticari yatırımcılara kullanıma hazır işyeri kredisi, franchising kredisi, nakit destek kredisi,
Sezonluk malzeme kredisi, makine donanım kredisi gibi krediler hem ödeme planı açısından iyi hem de faiz ve vade olanağı açısından oldukça tercih edilen kredi seçeneklerinden sadece bir kaç tanesidir.

Faiz Oranlarındaki Son Durum Nedir

Bireysel ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi ticari kredilerde de son aylarda ciddi bir yükseliş söz konusu. %2.7’lere kadar yükselen faiz oranları nedeniyle ticaretle uğraşan kişiler de yatırım yapmak yerine mevcut mevduatlarını faizde değerlendirmeyi tercih ediyorlar.

Yatırımcının parasını faizde değerlendirmesi neleri tetikler
  • ·     Düşen üretim nedeniyle ihracatın azalması, ithalatın ise artmasıyla birlikte Türk Lirası’nın değeri daha da düşer. Yüksek döviz girişi nedeniyle zaman içerisinde ekonomik kriz kapıya dayanır.
  • ·     Piyasada sıcak paranın dolaşmaması, paranın sürekli olarak bankalarda vadeli mevduat halinde kalması nedeniyle iş hacminin düşmesi, özellikle kobilerin iflası kolaylaşır.

Şu anda banka faiz oranları %18 - %20 arasında değişmektedir.

Hiç yorum yok