PTT Kredi Başvurusu

PTT Kredi Başvurusu 


Artık PTT kredi başvurusu BDDK'nın onay vermesi ile birlikte yapılabilmektedir. Peki PTT kredi başvurusu nasıl yapılır?

PTT kredi başvuru yaparken ayrıca anlaşmalı bankalar ile birlikte çalışabilmektedir. Emeklilerin maaşını PTT üzerinden alması avantaj olarak kredi çekmek için olumlu yönde etkilemektedir.

PTT emeklilere özel kredi olarak birden fazla banka ile anlaşmalı çalışmakta olup alınan krediler diğer bankalar tarafından finanse edilmektedir.

PTT Kimlere Kredi Veriyor?


PTT kredi başvurusu, PTT şubelerine giderek PTT ihtiyaç kredisi başvuru formu doldurmanız gerekmektedir.

PTT kimlere kredi veriyor? PTT emekli maaşını şubelerinden alan emeklilere garantili kredi imkanı sunmaktadır. Diğer vatandaşların ayni bankalara yapilan basvurular gibi kredi notu değerlendirmesi yapılır. PTT anlaşmalı bankalar ile çalıştığından süreç normal kredi çekmek ile aynı sonuçlanır.

Ilginizi çekebilir; Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

PTT Kredi Başvuru Şartları

  • En az 18 yaşında olmak ve en fazla 84 yaş sınırında olmanız gerekmektedir.
  • Emeklilere anında kredi verilebilrken, diğer vatandaşların gelir belgesi ve kredi notu durumuna göre kredi başvurusu sonuçlanır.
  • Aylık gelirinizin yarısının kredi taksitlerini karşılayabilmesi gerekmektedir.

PTT Kredi Faiz Oranları

PTT kredi faiz oranları hesaplama olarak bankalar ile yapilan anlaşmalara göre farklı faiz oranları belirtilebilir. Başvuru sırasında size verilen öneriler içinde şubenizden destek alabilirsiniz.

Ek olarak PTT kredi başvurusu diger bankalara yapilan başvurulardan farklı bir avantajı bulunmamaktadır. PTT kredi avantajları olarak emekliler ve vatandaşlar için bankalar ile yapılan anlaşmalar neticesinde aracılık gibi hizmet vermektedir.Hiç yorum yok