Kredi Çekmek İstiyorum Ama Vermiyorlar

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Vermiyorlar


Kredi çekmek istiyorum ama vermiyorlar diyenlerin sayısı oldukça fazla olduğundan vatandaşlar bankalardan neden olumsuz kredi başvurusu cevabı almaktadır?

Kredi başvurusu onaylanması için en büyük etkenlerden biri kredi notu uygun olmasıdır. Çalışma durumunuz ve ayrıca geriye dönük borçlarınızda sorgulanır. Bankalar bu tür basvurular için bir tabloda müşterilerine göre kredi dağılımı hizmeti sunmaktadır. Bunlar kredi notunuza göre risk seviyesi olarak belirlenmiştir.


Bankalar, kredi notuna göre kredi veren bankalar olarak tabloda belirtilen kredi notu durumunuza göre başvurunuzu değerlendirmeye almaktadır. Bazı bankalar az riskli ve orta riskli kredi notuna göre daha esnek davranabilirler. Ancak en faydalı olan iyi kredi notu olarak başvurmanız olacaktır.

Az riskli ve orta riskli kredi notu ile kredi veren bankalar başvuru sırasında mal beyanında bulunmanızı talep edebilir. Mal varlığı beyan edemiyorsanız bankalarda olan birikimlerinizi belirtebilirsiniz. Böylece kredi notu düşük olanlara kredi başvurusu yapılabilir.

Çevrenizde kredi borcu, avukatlık veya icralık olan kişilerin kredi çektiğini duymuş olabilirsiniz. Ancak bu tür zor durumlarda bankaya ev veya araç ipotek edebilir ve böylece kredi çekebilirsiniz. Bu durumlarda başka bir yöntem yoktur.

Ilginizi çekebilir; Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Hiç yorum yok