Banka İpotekli Ev Nasıl Satılır?


Kredisi Ödenen Ev ve Araç Satılabilir mi

İpotekli ev nasıl satın alınır?
Kredisi ödenen ev ve araç gibi taşınmazlar satılabilir. Kredi ile aldığınız ev ve araç banka tarafından borç ödenene kadar ipotekli olduğundan dolayı direk satış gerçekleştirilemez. Ancak bunu yasalara uygun çerçevede gerçekleştirebilirsiniz. Peki Banka ipotekli ev nasıl satılır
Banka ipotekli ev nasıl satılır?
İpotekli ev satılır mı? Araç kredisi ve ev kredisi ile aldığınız taşınmazın ilk önce kalan borcunu kapatıp ipotek kaldırılması ile birlikte satış gerçekleştirilebilir. Bunu yapamıyorsanız alıcı ile anlaştıktan sonra taşınmazı satın alacak kişi bu zamana kadar ödediğiniz kredi miktarını size öder. Ayrıca banka üzerinde bulunan kalan kredi borcunu kapatır. Bu şekilde alıcı bulunur ise kredi borcunuzu devir edebilir ve ipotek ortadan kalktıktan sonra satışı gerçekleştirebilirsiniz. Bu bilgiler neticesinde banka ipotekli ev nasıl satın alınır ve ipotekli ev nasıl satılır sorularına yasal yollar ile cevap bulmuş olacaksınız.

İlginizi çekebilir ; Ev Almak İçin Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Bunun için notere başvurup sözleşme hazırladıktan sonra yasal yollar ile kredisi ödenen ev satılabilir. Kredisi ödenen araç satılabilir. İki seçenek ile ipotek bulunan ev ve aracınızı satabilirsiniz. Bunların dışından farklı bir yöntem yoktur. Mutlaka kredi borcunuzu kapatmalısınız yada borcunuzu alıcıya devir etmelisiniz.
Geri Kuveyt Türk Senin Bankan Avantajları
İleri Kredi Çekmek İstiyorum Ama Vermiyorlar

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir