Bankalardan Sahte Mesaj Uyarısı


Bankalardan Uyarı Sahte Mesajlar

Kart adidatı, masraf iadesi, sigorta iptali gibi çeşitli sebepler ile bankalar adına sizi arayan kişilere kişisel bilgilerinizi veya şifrelerinizi paylaşmayınız. Ayrıca bu tür durumlarda parasal işlem kesinlikle yapmayınız.
Cep telefonlarına sürekli atılan uyarı mesajları olsa bile bazen bu tür yanılmalar neticesinde kötü sonuçlar olabileceğinden paylaşmak istedim. Hayatınız bir tık ile zehir olmasın.
Yapılan düzenlemeler ile gündemde yerini alan ve bazı bankaların kart aidatı almaması gibi çeşitli kampanyalar yapıldığı için kötü niyetli kişiler tarafından sizi tuzağa düşürmek isteyebilirler. Kesinlikle bu tür kişilere itibar etmeden polise ihbar etmelisiniz. 
Bu tür mesajlar direk bankadan geliyormuş gibi görünebilir. Girdiğiniz internet sitesinin resmi bankanız olduğuna dikkat etmelisiniz. Örnek olarak finansbank sitesine giriş yaparken finanssbank diye yazılan bir siteye girmemelisiniz. Küçük ayrıntıları kullanana dolandırıcılar bu şekilde canınızı yakmasın.
Öncelikle kötü niyetli kişiler kimlik bilgilerini veya cep telefonunu ele geçiren kurban için bir kısa mesaj iletirler. Dosya masrafınızı iade almak için şuraya girin buraya girin gibi. Paylaşılan site adreslerine kesinlikle girmeyiniz. Fotoğraflarda bu tür dolandırıcılık girişimleri yapılan mesajları inceleyebilirsiniz.
Sahte banka mesajları
Sahte banka mesajları örnek
Sahte banka mesaları örnek
Geri Şubeye Gitmeden Kredi Çekmek
İleri PTT Kredi Başvurusu

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir