KOSGEB 50 Bin TL Faizsiz Kredi Şartları 2018

KOSGEB 50 Bin TL Faizsiz Kredi Şartları 2018


KOSGEB  açılımı "Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı" olan devlet tarafından tahsis edilen , tamamen vatandaşların işletmelerini geliştirebilmesi adına kurulmuş bir sistemdir.

KOSGEB faizsiz kredi başvurusu için duyuru yapmış olup , son başvuru tarihi 1 Ağustos 2018 olarak açıklanmıştır. Başvuru yapmak için geç kalmadınız.KOSGEB faizsiz kredi imkanı sunduğu gibi vatandaşlarımız bu konuya yaklaşırken yine tedirgin davranıyor. Faizsiz kredi çekmek günümüzde hiç olmayacak imkansız gibi görünen bir şey olduğu apaçık ortada. Devletimiz bildiğiniz gibi işsizlere iş , işverenlere maaşını devletin ödediği işçiler tahsis ediyor. Bu Türkiye'nin kalkınması adına yapılmış bir proje olarak düşünmeliyiz. Çünkü KOSGEB tam anlamıyla yasal ve devletin halka kalkının , büyüyün dercesine bir seslenişi olmuştur.

KOSGEB faizsiz kredi şartları uygunluk kriterlerinde olan kişilere 50 Bin TL geri ödemesiz , 100 Bin TLgeri ödemeli toplamda 150 Bin TL faizsiz kredi başvurusu yapmanıza imkan sağlamaktadır. KOSGEB için aranan şartlar olarak belirlenen hususlara tam olarak uygun iseniz başvuru yapabilirsiniz.KOSGEB girişimcilik destek programına başvuru yapabilrsiniz. Aynı zamanda KOSGEB girişimcilik kursu olarak birçok hizmet sunduğundan bu tür organizasyonlara katılmanız gerekmektedir. Peki başvuru yapmadan önce hangi şartlara uygun olmak gerekiyor? KOSGEB başvuru şartları 2018 yılı için açıklanan maddeler  şunlardır ;


  • E-Hizmetler bölümünden KOSGEB'e ilk başvuru kısmına tıklayıp KOSGEB kayıt işletme kaydı yapmanız gerekmektedir.
  • Yeni girişimci başvuru formu e-devlet üzerinden doldurulacaktır. ve aynı zamanda yeni girişimci desteği taahhütnamesi e-devlet üzerinden doldurulacakır.

Bunların dışında KOSGEB başvurusu temel şartlar olarak bir işletme sahibi olmanız ve 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. KOSGEB başvuru ve sonuçları resmi sitesinde bulunan KOSGEB irtibat numarası veya KOSGEB il müdürlükleri ile takip edebilirler.

Hiç yorum yok