Online Oyunlar için Kredi Kartı Ödemeleri Risk Taşıyor.


Online Oyunlar İçin Yapılan Ödemeler Risk Taşıyor

Kredi kartı hilesi
Son zamanlarda Online oyunlar kategorisi içerisinde binlerce oyun geliştirildi ve bu tür oyunlar için özel eşyaların satışları yapılmaktadır. Yapılan satışlarda sahtecilik ve bu sayede para kazanmak isteyen kişilerin akıl dolu yapabildikleri işler yavaş yavaş önemini arttırmış oldu.
Kredi kartı hilesi olarak bilinen bu işlemde oyunlar üzerinden çeşitli alışverişler yapan kişiler ilerleyen dönemlerde bu ödemelerini geri almak için iade talep ediyor. Yapılan tüm alışverişleri farklı kişilere satan kişiler bu hile ile binlerce kişiyi mağdur ediyor. 
Bundan önce yapılan dolandırıcılık işlerinde online oyunlar tarzında MMORPG ilk sırada yer alırken birden fazla sahte kart ile işlem yapılıyor. Vatandaşların kredi kart bilgilerini kullanarak veya bunu kendileri yaparak haksız kazanç elde eden kişiler aldıkları özel eşyaları para karşılığı satarak bir zaman sonra yapılan işlem için bankaya itiraz ediyor. Bu şekilde binlerce lira dolandıran kişiler ise bu işleri yaparken olan kart bilgileri ele geçirilen vatandaşa oluyor. Kredi kartı ve banka kartı kullanan kişilerin kart bilgilerini 3. şahıslar ile paylaşmaması gerekmektedir. Kart bilgileriniz ile bu tür oyunlar ile alışveriş yapıldığında bazı oyunlar 3D güvenlik sorgusu talep etmiyor. Bu yüzden ekstrenizde bu tür yanlışlıklar oluşur ise mutlaka bankanız ile iletişime geçmelisiniz.
Hesap ekstremde farklı işlemler var diyorsanız mutlaka bankanız ile irtibata geçin. İnternet şifreleriniz ve banka kartı şifrenize kadar değiştirmelisiniz. Hatta yeni bir kart bile talep edebilirsiniz. İnternet üzerinden alışveriş yaparken dikkat etmeniz gerekenler olarak mutlaka kart bilgilerinizi paylaşmamanız gerekmektedir. Önerilen olarak sanal kart açmak ve kullanmak sizi bu tür sorunlardan kurtarabilir. Chargeback olaran bilinen bu yöntem oldukça tehlikeli olduğu gibi bu tür işler yapan kişilerin ceza almaları ise an meselesi.
Geri Skrill Kart Türkiye Başvuru Alımı Başladı
İleri İnial Kart Nedir Avantajları Nelerdir?

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir