Eve Haciz Gelir mi? Banka Borcu Avukatlık Olursa Ne Olur?

Eve Haciz Gelir mi?


Eve haciz gelirmi bu yöntem ile icra ev eşya haciz yapılabilirmi, eve haciz gelmesi kalktımı? Bu tür sorulara net cevabı sizler için verdik.

Eve haciz yasası 2018 olarak bilinen tüm araştırmalara göre devlet ev eşyası için haciz gerçekleştirmek yerine anlaşma ve taksitlendirme gibi imkanlar sunmaktadır. Banka borcu veya Kredi kartı borcu avukatlık olursa eve haciz gelmesi tebligatlar sonucu ödeme yapılmaması durumunda en son koşul olarak uygulanmaktadır.

Evet eve haciz gelir ancak devlet yasalar ile vatandaşı korumaktadır. Yani aynı eşyadan 2 adet bulunuyor ise ancak icra memurları bir tanesini haciz edebilir. Bu günlük tüm ihtiyaçlarınızı kapsamaktadır. Televizyon ve bilgisayar dahil olmak üzere evinizde bir adet mevcut ise haciz işlemi yapılmaz.

Borçlu kişi tebligat yapildiktan sonra hiçbir ödeme gerçekleştirmez ise icra memurları evinizde keşif yapabilir. Ancak günümüz koşulları çerçevesinde bu tür durumlarda sadece maaş haczi gerçekleştirilir. Maaş hacizi maaşınızın dörtte biri olarak hesaplanır.

Eğer bu durumda iseniz lütfen kendinizi yıpratmayın. Evlilik ve işsizlik gibi durumlar söz konusu olduğunda durum epey sizi zorlayacak olsa bile merak etmeyin eviniz güven altında.

Eve haciz kalktı mı?

Bu halk arasında yayılan bir söylentiden ibarettir. Eve haciz gelir ancak fazla ev eşyası var ise haciz edilebilir. Eve haciz memurları icra dairesinden gelebilirler.

Hiç yorum yok