ETSY Ödeme Alma ve Satış Nasıl Yapılır?

ETSY Ödeme Alma , ETST Türkiye , ETSY Satış Vergi

ETSY Ödeme Alma Nasıl Yapılır?

Günümüzde sürekli internet üzerinde kendi ürünlerini satmak isteyenler pazar hacminin yüksek olduğu pazarlarda satış yapmak istemektedirler. ETSY ödeme alma işlemi Türkiye'den zor olduğu gibi ETSY dükkan açmak ve işletmek içinde birkaç işleme ihtiyaç duyacaksınız. Bunu yapmanız için sizlerin ihtiyaçlarına yardımcı olmak amacı ile konumuzda ETSY satış vergi ve ETSY direct checkout hakkında Türkiye'deki kullanıcılarına bilgi vermiş olacağız.

Türkiye üzerinden ETSY kullanmak için herhangi ek bir işletme kurmanıza gerek duyulmuyor. Ancak satış yaptığınız ürünleri tahsil etmeniz için sizlere önerilen yöntemlerde PayPal ETSY ile çalıştığından ödemelerinizi alabilmeniz için bir PayPal hesabına ihtiyacınız olacaktır.

ETSY Türkiye'den satış yapmanız için farklı ayrıcalıklar sunmadığı için şuan ilk adım olarak sadece satışlarınızı yapabilirsiniz. Ancak ödeme alma işlemine geldiğinizde mutlaka PayPal hesabı isteyecektir. Malum PayPal Türkiye Kullanma Yöntemleri 2018 başlığımızı paylaştık. Sizler bu işe odaklanıp 2018 Paypal Türkiye Nasıl Kullanılır? Çözümünü haberimizde sizler için paylaştık.

Bunların dışında ETSY ile yaptığınız satış ve alışverişlerinizde tüm vergiler ödeme alacağınız bakiyeden düşülür. Eğer bir ürün satın aldıysanız vergiler ürün bedeline eklenip tahsil edilmektedir. Bu sadece bireysel müşteriler için geçerli olup kurumsal ETSY müşterileri ETSY resmi web sitesinde tüm şartları okumalıdır.

Hiç yorum yok