QR Kod İle Para Çekme Nasıl Yapılır?


QR Kod Nedir? QR Kod İle Para Çekme Nasıl Yapılır?

Bankaların sunmuş olduğu QR kod ile para çekme hizmeti, tamamen dijital olmak ile birlikte anında işlem olarak teknolojinin bize sunduğu en güzel kullanışlı hizmetlerden biri olmuştur. Peki QR kod ile ATM’den nasıl para çekilir?
Genel olarak ele aldığımızda QR kod  ile para çekmeniz için banka kartı veya kredi kartınız olmasına gerek duyulmuyor. Bankanızın internet şubesine cep telefonu ile giriş yaptıktan sonra QR Karekod ile para çekme kısmına giriş yaptıktan sonra çekmek istediğiniz tutarı belirliyoruz. Daha sonra ATM’den QR kod ile para çekme kısmına girip cep telefonumuzun kamerası ile işlemi doğruluyoruz. Karşınıza gelen QR Kodu şu şekilde oluşmaktadır.
Qr kod atm
Qr kod örnek görüntü

QR Kod Hangi Bankalarda Var?

Qr kod ile para çekme hizmeti Yapı Kredi, Garanti , Akbank , Finansbank, Kuveyttürk, Ziraatbank ile yapılabilmekte olup bu bankalar gün geçtikçe fazlalaşacaktır.
Bu kod ATM tarafından size göründüğü an kameranızı bu kısma tutmanız ile çekmek istediğiniz tutar bankanız tarafından size verilmektedir. Bu şekilde para çekme ücreti alınmamaktadır.Güvenliğiniz için cep telefonunuz kaybolduğu zaman veya şifrenizi başka birisi biliyor ise mutlaka değiştirmeniz gerekmektedir.
Geri En Yüksek Aylık Faiz Veren Banka 2018
İleri Kredi Çekebilirmiyim? Kredi Sorgulama

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir