Sanal Kart Nedir ? Avantajları Nelerdir?

Sanal Kart Nedir?

Sanal kart nedir ve avantajları nelerdir nasıl oluşturulur?

Sanal kart kredi ve banka kartınıza ek özel tanımlanmış farklı kart numarası,farklı güvenlik kodu olan kartın içine dilediğiniz miktarda para ekleyip harcama yapabileceğiniz sizi kart bilgilerinizin çalınmasından koruyan yüksek güvenli bir alışveriş yöntemidir.

Sanal Kart Avantajları Nelerdir?

Sanal kart uygulaması hemen hemen tüm bankalarda geçerli olmak ile birlikte Yurtiçi ve yurtdışı bütün alışverişlerinizde güvenli işlem yapmanıza olanak tanıyan bir sistemdir. Gerçek kart bilgilerinizi paylaşmadan yapılan alışverişlerde tamamen sizin güvenliğiniz ön planda tutulmaktadır. Sanal kart avantajları sizlere daha güvenli alışveriş ortamı sağlamaktadır. Sanal kart oluşturmak için bankanızın online işlemlerine girmeniz yeterli olacaktır.


Sanal Kart İle Alışverişin Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Eğer kredi veya banka kartınız var ise bu kart bilgilerini herhangi bir alışveriş sitesiyle paylaşmadan bankaların online işlemler menüsünden sanal kart oluştur seçeneğine girdikten sonra bu karta alışverişiniz esnasında kullanacağınız miktarı eklemek yeterli olacaktır. Farklı kart numarası ve güvenlik kodu oluşturulduktan sonra bu kart bilgilerini kullanıp daha güvenli alışveriş yapmanız mümkün olacaktır.

Sanal Kart Artık Her Yerde Kullanılıyor

Sanal kartın gelişmesi ile birlikte birçok farklı isimde para ile satın alınabilen kartlar piyasaya sunulmuş ve oyunlarda ve farklı sitelerde hediye kodu gibi kullanabilen indirim ve hediye kartı seçenekleride mevcutur. Ancak yaygın olarak kullanılan yöntem bankaların bizlere sunduğu hizmettir.
Hiç yorum yok