Kamu Çalışanlarına Faizsiz Kredi


Kamu kredisi nedir , kamu çalışanlarına faizsiz kredi

Kamu Çalışanlarına Faizsiz Kredi

Devlet çalışanları için özel kamu personeli kredisi faizsiz olduğu için tercih edilen en uygun kredi çekmek için başvurulan yöntemdir. Kamu çalışanları , kredi çekmek için anlaşmalı bankalara müracaat edilmesi gerekmektedir. Ancak 2018 yılı kamu çalışanları için faizsiz kredi çekebilmeniz için sadece konut kredisi başvurusu yapabilmektesiniz.

Kamu Personeli İçin Konut Kredisine Nasıl Başvurulur?

Toplu Konut Fonu 657’ye tabi devlet memurları için faizsiz kredi konut kredisi için geçerlidir. Başvuru yaptığınızda sizde alacağınız evin %75’ini karşılayacak sıfır faizli kredi verilir. Bu kredi için bazı kesintiler uygulanmaktadır. Alacağınız kredi tutarı aylık maaşınız üzerinden kesilir. Başvuru yapabilmeniz için önce bağlı olunan kamu kurumuna yazılı dilekçe ile başvuruda bulunmanız gerekmektedir.Başvurular her yıl Nisan ayı sonuna kadar kabul ediliyor.

Kamu Personeli Konut Kredisi İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Kamu çalışanı, konut kredisi başvurusu yapabilmesi için en önemli şart başvuru yapılırken eş ve çocukların üzerinde herhangi bir taşınmazın olmaması gerekmektedir. Ayrıca krediden yararlandığınız süre içerisinde herhangi bir usulsüz davranış gösterilirse, çekilen kredi %5 faiz ile geri alınır şartı bulunmaktadır.

Kamu Personeli Konut Kredisi Dışında Faizsiz Kredi Çekebilirmi?

Bu soruya cevabımız hayır. Ancak bankalar devlet memurlarına özel kredi kampanyaları sunmaktadır.Normal şartlarda çekeceğiniz kredi için %10 daha uygun memurlar için kredi çekebilmeniz mümkündür.Kamu çalışanlarına özel kredi veren bankalar olarak TEB, Akbank, Garanti, İş Bankası, Denizbank , Ziraatbank , Vakıfbank bankalarına müracaat edebilirsiniz.
Geri Ücretsiz Yurtdışı Banka Hesabı Nasıl Açılır?
İleri PayFix Türkiye'de Hizmete Açıldı.

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir