Vatandaşa Düşük Faizli Kredi İmkanı

Düşük Faizli Konut Kredisi


uygun kredi
Düşük faizli kredi , konut kredisi uygun

Meclis gündeminde olan ve görüşmeleri devam eden Torba yasası tasarısı'nda önemli düzenleme dikkatleri çekti. Bu düzenleme ile vatandaş düşük faizli kredi çekebilecek. İşte ayrıntılar ;


  • Yapılan ve onaylandıktan sonra yürürlüğe girecek olan düzenlemede konut hesabı hazineye geçecek ve Devlet faiz oranlarında indirime gidecek

Konut Hesabı Nasıl Açılır ?

Kendisine ait konutu, evi bulunmayanlar için resmi 14 bankaya başvuruda bulunarak konut hesabı açmak mümkün.

Konut Hesabı Kazanç Hesaplama ;

Konut hesabı açıldığında bir defa olmak üzere en fazla 30 bin lira yatırabiliyorsunuz. Sonrasında aylık veya 3 ayda 1 defa olmak üzere düzenli ödeme yapmanız gerekiyor. Aylık en az 250 lira en fazla 750 lira iken 3 ayda bir ödeme yapılacak ise en az 750 lira ,  en fazla 7 bin 500 lira yatırılabiliyor. 5 yıl ve üzeri bu şekilde ödeme yapan vatandaşlara , biriken paranın üzerine yüzde 20 devlet katkısı yapılıyor ancak bu katkı 15 bin lirayı geçemiyor. Yeni düzenleme yürürlüğe girdiğinde Devlet desteği yüzde 20'den yüzde 25 olarak güncellenecek. Aryıca en yüksek katkı 15 bin liradan 20 bin liraya yükselecek.

Konut Hesabı ile Kredi ilişkisi

Yeni sistem ile konut hesabı ve krediler bir araya getirilecek ve gerekli şartları yerine getiren vatandaşlara düşük fazili kredi sunulacak.

Bu düzenleme ile birlikte yine bankalar güncel promosyonları ile uygun konut kredisi vermektedir. Diğer konu başlığımızda Konut kredisi veren bankalar makalemizi inceleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok