Sicil affı bankalar


Sicil Affı Yürürlüğe Girdimi?

Bankalarda kara liste, kırmızı kalem , kırmızı çizgi ile bilinen düzensiz kredi , kredi kartı ve çeşitli ödemeleri geciktirme , avukatlık ve icra takibine düşen kişilere uygulanan , Bankalardan 5 yıl boyunca kredi çekmenize olanak tanımayan bir ceza gibi düşünülen önlem sistemidir..
Bu tür duruma düşen kişiler , kredi nasıl çekerim , kredi notu düşük olmasının sebeplerinden biriside geçmişte yaşanmış aksamalardan oluşmaktadır. Yasa ve kanınlar çerçevesinde mağdur kişiler sorunlarını düzelttikten sonra sicil affından faydalanabilecek mi? 
Yapılan araştırmalarda  2018 Yılında Sicil affı çıkacak mı? sorusu merak konusu olmuştu. Bizler detaylı şekilde araştırdık.

Sicil affından nasıl faydalanabilirim?

Sicil affından faydalanabilmeniz için eski tüm borçlarınızı ödemeniz , taksitlendirmeniz veya yapılandırmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra , 2018 yılında yasallaşan bir af oluşur ise sizde aftan faydalanmış olursunuz.
2017 Yılında Sicil affı
  • Kredi kartı borçları
  • Kredi borçları
  • Çek senet borçlarıi 
2018 Yılı Sicil affı  için yasallaşmış bir af bulunmamaktadır. Ancak yasallaşır ise aynı kapsamda olması beklenmektedir.
Geri Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?
İleri Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir