Kredi kartı alışveriş onayı nasıl yapılır?

Kredi kartı alışveriş onayı,internet alışverişine onay nasıl verilir,tüm kredi kartları için geçerli ne yapmamız gerekiyor sizin için derledik. 

Yeni düzenleme ile değiştirildi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun kararıyla birlikte artık kart sahipleri talep etmediği sürece, bireysel banka kartları ve kredi kartları elektronik ticaret işlemlerine kapalı olarak üretilecek.

İşte yapmanız gerekenler:


Kullanıcılar bankanın mobil uygulama veya internet sitesinin ayarlar kısmından, telefonla (arama ya da SMS) ve şubeye giderek bu işlemi gerçekleştirebilecek.

Örneğin İş Bankası müşterilerinin, aralarında boşluk bırakarak “ONAY” yazıp herhangi bir bireysel İş Bankası kredi kartı ya da Bankamatik kartının son altı hanesini 4402’ye SMS ile göndermesi yeterli.

Ayrıca internet alışveriş yetkisini aşağıdaki adımları izleyerek güncelleyebilirsiniz.
  • Maximum Mobil: Kartlarım/Kart Seçimi/ Kart Ayarları (sağ üst köşe)/Kart Ayarları Yönetimi
  • İşCep: Kartlarım/Kart Ayarlarım/ Kart Seçimi/İnternetten Alışveriş
  • İnternet Şube: Kartlarım/Kart Ayarlarım/Alışveriş Tercihlerim/Kart Seçimi/İnternetten Alışveriş
Diğer Bankalar İçin Onay verebilmeniz için kısayolları ekledik.


Kredi kartı ile online alışveriş yapmaya devam edilebilmesi için BDDK tarafından son onaylar 31 Aralık 2017 tarihinde bitiyordu ancak yeni yapılan açıklama sonrası bu süre 31 Ocak 2018 tarihine kadar uzatıldı.Kredi kartı kullananlar bu süreye kadar onay vermemeleri durumunda kartlarını online alışverişte kullanamayacaklar. Online alışveriş onayı için kullanıcılar bankanın mobil uygulaması üzerinden,internet sitesinin ayarlar kısmından,müşteri hizmetlerini arayarak veya şubeye giderek bu işlemi yapabilecekler.

Hiç yorum yok