Emekliye Kötü Haber


Emekliler
Emekliler

Emeklilere Kötü Haber promosyon ödemelerinde bankaya kredi borcu olan emeklilerin promosyon ücretini alamadığı iddia edildi.

Emeklilere Kötü Haber. Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz, bankalara kredi borcu olan ya da kredi kartı borcunu yapılandıran emeklilerin banka promosyonu alamadığını iddia etti. Merkez Osmangazi İlçesi Haşim İşcan Caddesi’ndeki dernek binasında basın açıklaması yapan Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz, bankaların emeklilere ödemeye başladığı promosyonlarda sıkıntı çekildiğini söyledi.

SİCİL AFFI

 
Sicil affı kapsamında olanlar ile bankalara borç ödemesi devam eden ve PTT Bank’a maaşı yatan emeklilerin promosyon alamadığını iddia eden Yılmaz, şöyle dedi: “Derneğimize çok sayıda şikayetler geldi. Bu şikayetlerden birincisi; son 1 ya da 2 yıl önce maaşını başka bankalara taşıyan emeklilere, ‘3 yıllık taahhüttünüz var’ denilerek ödeme yapılmıyor. Emeklilere kötü haberin devamı. İkincisi; Sicil affı kapsamında olanlar, yani kara listede olanlara sicil affına rağmen ödeme yapılmıyor. Uygulamada bankalar sicil affını dikkate almıyor. Üçüncüsü; Bankalara kredi borcu olanlar, bankalara olan borcunu yapılandıranlar ve PTT Bank’a maaşı yatanlar promosyon alamadıklarını belirtiyorlar.”

AYRICA BAKABİLİRSİNİZ: Güncel kredi

KAYNAK: BURSA TÜKETİCİLER DERNEĞİ

Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı: Tüketici dava açma hevesini kaybediyor

Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz, yaptığı açıklamada, hakem heyetine yapılan başvurularda bir önceki yıla oranla 2018’de 5 binlik bir düşüş yaşandığını belirtti. Bursa’da daha önce 17 olan hakem heyeti sayısının 6’ya düşürülmesinin düşüşte etkili olduğunu iddia eden Yılmaz, “Bursa’da hem tüketici derneklerine hem de hakem heyetlerine yapılan başvuru sayısı 40 bine yakındır. Her olay hakem heyetlerine gitmiyor. Bazıları tüketici dernekleri tarafından satıcı ve sağlayıcıyla karşılıklı konuşularak çözüm yoluna gidiyor.  Tüketicilerimiz hakem heyetlerine doğrudan başvuruda bulundukları gibi tüketici derneklerimize gelen çözülemeyen konuları da biz parasal sınırlarına göre hakem heyetlerine ya da tüketici mahkemelerine yönlendiriyoruz. Ancak 2017 yılına göre 2018 yılında 5 bine yakın bir düşüş görüyoruz. Bunun nedenlerinden bir tanesi ilimizde 17 hakem heyeti varken 2018 yılında bunun 11 tanesi kapatıldı. Şu an faal olarak 6 ilçe hakem heyeti tüketici sorunlarını çözmeye çalışıyor” açıklamasında bulundu.

 
Geri Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2018
İleri Teb avukat kredisi - Avukatlar günü kredisi

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir